20231110 125953Lapkričio 10 d. būrelio „Mažųjų knygų skaitytojų klubas“ nariai vėl rinkosi bibliotekoje, kur prie arbatos puodelio pristatė savo perskaitytas knygas ir kai kurie jau išsirinko naujas. Mokiniai noriai dalijosi įspūdžiais, pastebėjimais ir nuotykiais iš savo perskaitytų knygų. Pristatydami pasakė knygos autorių, pavadinimą, išvardino pagrindinius veikėjus, papasakojo, kas knygoje labiausiai patiko, ko galėjo pasimokyti iš knygos herojų, nurodė, kiek puslapių yra knygoje, paaiškino, kodėl knyga patiko. Taip pat paruošė perskaitytų knygų viršelių piešinių parodą.

1Prienų „Revuonos“ pagrindinės mokyklos pradinių klasių mokiniai noriai lanko neformalaus švietimo būrelį ,,Saugus ir išmanus“. Spalio 27 dieną mokykloje lankėsi Alytaus AVPK Prienų rajono PK bendruomenės pareigūnės Ina Raškevičienė ir Edita Kubilienė. Pareigūnės vaikams priminė saugaus eismo taisykles: kaip saugiai pereiti gatvę, kaip elgtis sankryžoje, papasakojo nuo kelių metų ir kur vaikams galima važinėti dviračiais. Vaikai sužinojo, kokie būna atšvaitai, kam jie reikalingi, kaip juos reikia tinkamai užsidėti. Pareigūnė priminė, kad atšvaitas ar šviesą atspindinti liemenė leidžia vairuotojui pastebėti pėsčiąjį saugiu atstumu ir, esant reikalui, sustabdyti automobilį. Pareigūnės paragino nepamiršti atšvaito, saugoti save ir kitus.

20231019 130320Prienų „Revuonos“ pagrindinės mokyklos Specialiojo ugdymo skyriaus 1-4l kl. būrelio „Saugus ir išmanus“ mokinukai spalio 19 d. minėjo atšvaitų dieną.
Atšvaitų dienos tikslas – priminti vaikams, kad einant tamsoje ar esant blogam matomumui būtina su savimi turėti taisyklingai pritvirtintus atšvaitus, vilkėti ryškiaspalvę liemenę su šviesą atspindinčiais elementais, paraginti naudoti atšvaitus.

20231006 132946Vaikams knygos iš tikrųjų labai patinka. Jei norime, kad vaikas mokytųsi sėkmingai, nuo ikimokyklinio amžiaus skaitykime garsiai kartu su vaiku knygas. Mokslininkai mato glaudų ryšį tarp knygų skaitymo ir vaiko sėkmės mokykloje, nes knyga suteikia progą pamąstyti apie dalykus, apie kuriuos galbūt paprastai negalvojame, neatkreipiame dėmesio ar net nieko nežinome. Tai galimybė geriau pažinti save ir pasaulį, istoriją, lavinti kritinį žvilgsnį, moko mus analizuoti. Skaitymas vaikams yra ne tik įdomus, bet ir skatina šiuos ugdymosi įgūdžius: ugdomas intelektas, skatinamas aktyvus kalbos mokymasis ir taisyklingas garsų tarimas, lavinama vaizduotė, raštingumas, gebėjimas susikaupti, ugdoma empatija. Pastebėta, kad skaitymas gali padėti tiems vaikams, kurie turi mokymosi sunkumų, elgesio, psichologinių problemų. Skaitymas leidžia tokiems vaikams pasijusti geriau, keisti savo elgesį, tobulėti. Svarbiausia, kad vaikas pamiltų knygą, norėtų skaityti, išsiugdytų estetinį skonį bei praturtintų savo dvasinį pasaulį. O šiemet mokykloje susikūręs būrelis „Mažųjų knygų skaitytojų klubas“, to ir siekia.

IMG 20231003 094534IMG 20231003 0948102023 m. spalio 3 d. Prienų „Revuonos“ pagrindinės mokyklos bibliotekoje vyko leidyklos "Nieko rimto" knygų mugė, kurioje 1-4 klasių mokiniai susipažino su leidyklos knygomis.

IMG 98892023 m. rugsėjo 22 d. Prienų „Revuonos“ pagrindinės mokyklos priešmokyklinio ugdymo vaikai, 1–4 klasių mokiniai ir Specialiojo ugdymo skyrius dalyvavo socialinėje akcijoje „Solidarumo bėgimas 2023“. Tai organizacijos „Gelbėkit vaikus“ socialinė iniciatyva, kurios tikslas – ugdyti solidarumą, bendrystę, pagalbą ir palaikymą kitiems, kartu skatinti emocinės ir fizinės sveikatos stiprinimą.
Mūsų mokyklos mokiniai gero tikslo vedini, plačiomis šypsenomis bei pasipuošę iniciatyvai skirta atributika įveikė numatytas trasas. Nuostabu – atliktas prasmingas darbas, surinkta parama vaikams - 201 Eur. 74ct. Visas suaukotas lėšas atsakingai ir su didele meile perdavėme organizacijai „Gelbėkit vaikus“. Džiugu, kad visi kartu išgyvenome kilnų paramos kitam jausmą.