159Susirinkę į savo mokyklą po 30 metų XII laidos 12b klasės mokiniai, nusprendė „Revuonos” pagrindinei mokyklai padovanoti simbolį – Šimtmečio Ąžuolą, skirtą mokyklos ir Lietuvos jubiliejams paminėti. Lenta su šimtmečio užrašu pritvirtinta prie medinės skulptūros, simbolizuojančios ąžuolo lapą, kurios autorius tautodailininkas Algimantas Sakalauskas. Rugsėjo 29 dieną klasės auklėtoja, rusų kalbos mokytoja Tatjana Mačiulienė džiaugėsi gausiu savo auklėtinių būriu: dalyvavo 26 mokiniai iš 32. Po šviesią, jaukią, atsinaujinusią mokyklą buvusius mokinius lydėjo ir mokyklos direktorė Ilona Balčiukynienė. Visi buvo maloniai nustebinti pasikeitusia, šviesia mokykla, puikiai įrengtais kabinetais, mokymosi priemonių gausa. Buvę auklėtiniai dėkojo Tatjanai Mačiulienei ir visiems mokytojams, padėjusiems, mokiusiems ir teikusiems gyvenimo pamokas. Renkantis gyvenimo kelią jos buvo labai vertingos. XII laidos abiturientai dabartiniams mokyklos mokiniams linkėjo džiaugtis nuostabiu mokyklos įvaizdžiu, išnaudoti puikias mokymosi sąlygas, sportuoti, dalyvauti įvairiose projektuose, garsinti „Revuonos” mokyklos vardą savo laimėjimais ir pergalėmis.

IMG 20181004 090424LR Teisingumo ministerija visus Lietuvos piliečius kvietė laikyti 12-ąjį Konstitucijos egzaminą, kuris organizuojamas atskiroms tikslinėms dalyvių grupėms: moksleiviams, teisinį išsilavinimą turintiems asmenims, likusiems piliečiams bei nuteistiesiems asmenims.
Spalio 4 dieną Prienų „Revuonos“ pagrindinėje mokykloje vyko konstitucijos egzaminas. Šiemet egzaminą laikė 48 mokiniai. Iš V-VII klasių dalyvavo 26 mokiniai, VIII-X-22 mokiniai. Aktyviausiai dalyvavo penktokai ( 12 mokinių ) ir 8a klasės mokiniai.

IMG 20180925 113627Mokyklos bendruomenė rugsėjo 25 dieną dalyvavo Europos sporto savaitės renginyje „#BEACTIVE – JUDĖK ŠOKIO RITMU 2018“, tai jau ketvirtus metus Europos Komisijos vykdoma iniciatyva, propaguojanti sportą ir fizinį aktyvumą Europoje. Tai europietiška iniciatyva su visoje Europoje vykstančiais renginiais. Lietuvos asociacijos „Gimnastika visiems“ (LAGV) ir GSK „BŪK AKTYVUS“ siekia atkreipti visuomenės dėmesį, kad visuomenės sveikatos formavimui didelės įtakos turi šeimos įpročiai, mokymosi, darbo aplinka, bei pasirinkta laisvalaikio praleidimo forma. Švietimo aplinkoje ir šeimoje įdiegti sportavimo ir fizinio aktyvumo įpročiai padės išugdyti sveikesnes ateities kartas. Žmonės vis labiau supranta, kad kasdieninė, nors ir trumpa fizinė veikla, padeda ugdyti svarbius ir gyvenime reikalingus įgūdžius nepriklausomai nuo amžiaus ir sportinės patirties.

IMG 5489Rugsėjo 14 dieną „Revuonos“ pagrindinės mokyklos ketvirtos klasės mokiniams vyko netradicinė kūno kultūros pamoka. Ketvirtokų mokytoja V. Abramavičienė ugdytinius pakvietė į Revuonos parką, kuriame vyko pamoka tema „Fizinių ypatybių lavinimas. Galingumo bei vikrumo lavinimas naudojant laiptelius ir vikrumo kopėtėles“. Kauno Akademijos Ugnės Karvelis gimnazijos kūno kultūros mokytojas Karolis Abramavičius pradinukus mokė atlikti pratimus naudojant vikrumo kopėtėles, laiptelius. Mokiniams puikiai sekėsi atlikti visas užduotis. Vaikai išmoko naudotis vikrumo kopėtėlėmis, draugiškai rungtyniauti ne tik sporto salėje, bet ir gamtoje.

IMG 20180911 1308576-tų klasių mokiniai turėjo netradicinę pamoką-paskaitą ,,Medžiai aplink mus. Ar visus mes juos pažįstame?“, kurią vedė Nemuno kilpų regioninio parko darbuotoja Romutė Milušauskienė. Lektorė mokiniams papasakojo apie medžius, jų žydėjimą, vaisius. Ji parodė kai kurių medžių vaisius, o mokiniai turėjo atpažinti kokių medžių jie yra. Išmokė kaip netradiciniais būdais išmatuoti medžių amžių, aukštį, storį. Mokiniai sužinojo,kad seniau medžių niekas nekirto, nes pagonybės metu medis buvo laikomas šventu. Lektorė daug papasakojo apie ąžuolus, klevus, liepas, kaštonus ir kitus medžius. Mokiniai sužinojo, kad seniausias ąžuolas yra Stelmužės ąžuolas, kuris auga Zarasų rajone. Jo skersmuo 3,5m, amžius 150 metų. Didžiausias ąžuolynas Lietuvoje – Kauno Ąžuolynas. Gojaus ąžuolas – masyviausias medis Lietuvoje auga Prienų rajone. Lektorė mokiniams parodė įdomiausius pasaulyje augančius medžius , papasakojo apie medžių panaudojimą žmonių poreikiams. Ji paragino mokinius mylėti ir puoselėti gamtą. Tokios netradicinės pamokos – mus ragina ir įpareigoja konkrečiais darbais prisidėti prie gamtinės aplinkos puoselėjimo ir saugojimo. Tą galime atlikti kiekvienas savo kieme, namų aplinkoje, darbo vietoje. Rūpintis gamta ir jos išsaugojimu privalome visi kiekvieną dieną.

Rugsėjo 19 d. Prienų “Revuonos” pagrindinėje mokykloje vyko saugaus eismo pamokėlė 1-2 klasių mokinukams. Kaip saugiai elgtis gatvėje, autobuse ir išlipus iš jo, kaip teisingai pereiti važiuojamą kelio dalį, kaip dėvėti atšvaitus vaikų klausė ir saugaus eismo taisykles jiems priminė Alytaus apskrities VPK Prienų rajono PK pareigūnė Ina Raškevičienė. Mokiniai stebėjo filmuotą medžiagą, atsakinėjo į klausimus, atliko užduotėles. Renginio pabaigoje visi gavo po dovanėlę: pirmokams buvo įteiktos liemenės, o antrokams atšvaitai.
Dėkojame gerbiamai Inai Raškevičienei ir tikimės, kad mūsų vaikai kelyje bus saugūs.