Vytautės2RasaSausio 13-osios rytas, šiemet toks jau trisdešimtas - nepriklausomos Lietuvos rytas.
Kiek neįprastas jis buvo ir „Revuonos“ pagrindinės mokyklos bendruomenei. Tradicinis dalyvavimas pilietinėje iniciatyvoje „Atmintis gyva, nes liudija“ vyko nuotoliniu būdu.
Mokytojai pirmosios pamokos metu uždegė žvakeles, priminė mokiniams apie 1991 m. sausio 13-osios įvykius. Kalbėjo apie neužmirštuolės simbolį, demontravo sausio įvykių metu padarytas nuotraukas, kurias aptarė kartu su mokiniais. Prisiminė 14 aukų, kurios buvo pagerbosi tylos minute. Dalis pasidalino savo asmeniniais prisiminimais.

5a3

Diena kaip diena,
Gal žiema, o gal ir ne...
Jeigu balta, lai širdyje skamba dainos angelų,
Jeigu šalta, lai ugnis ir meilė jus sušildo,
Jeigu rusva, pilka ar baugu, kvieskit saulę
Lai ji šildo, šviečia, saugo.

Sveikiname su artėjančia nuostabia šventų Kalėdų švente ir norime, kad visi kartu pasidžiaugtume mūsų visų puošniais gražiais namais, kiemais, miesteliais ir kaimais, nuostabiomis eglutėmis, girliandomis ir savo darbo žaisliukais ar Kalėdų vainikais išpuoštais kampeliais namuose.

20201216 141145Jau septintoji, tradicinė padėkos šventė „Gerumo paukštė“, gruodžio 17 d. popietę „Revuonos‘‘ pagrindinėje mokykloje vyko netradiciškai - nuotoliniu būdu.
Vėl baigiasi metai. Niūrus ir drėgnas lapkritis užleido vietą paskutiniam metų mėnesiui, gruodžiui. Sunku aprėpti, nors paprasta prisiminti, šiemečius sukrėtimus, nuostolius ir netektis, iššūkius ir naujoves. Tarsi beprecedentė įvykių ir reiškinių virtinė. Už gerus darbus norisi padėkoti kiekvienam. Kiekvienais metais padėkojame ir gerumo paukšte apdovanojame vis kitus žmones – už jų rūpestį, nuoširdumą, idėjų palaikymą. Visus metus šalia matome, jaučiame tuos, dėl kurių galime džiaugtis geresniu ir jaukesniu gyvenimu mokykloje. 2020 m. išrinktos šios nominacijos ir apdovanoti nominantai : Metų naujokas – Jurgitai Mučekienei, Gražinai Bokūnaitei Prienų „Revuonos“ pagrindinės mokyklos specialiojo ugdymo skyrius; Metų „Teams“ konsultantas – Rasai Alaburdienei; Metų „Teams“ sėkmingiausias naujokas – Vidutei Kuzmauskienei; Metų paslaugiausias, teikiant pagalbą mokiniams – Laimai Vaitkūnienei; Metų paslaugiausias, aprūpinant techniniais resursais – Mindaugui Rukui; Metų paslaugiausias Covid pandemijos metu – Daivai Kazlauskaitei.

3Minint Tarptautinę antikorupcijos dieną Prienų “Revuonos” pagrindinės mokyklos bendruonemė turėjo galimybę, nuotoliniu budu, dalyvauti antikorupcinėje - prevencinėje paskaitoje.
Nuoširdžiai bendrabarbiauti sutiko Prienų rajono policijos komisariato Veiklos skyriaus vyriausioji tyrėja Edita Kubilienė ir Alytaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Imuniteto ir vidaus tyrimų skyriaus viršininkas Vidas Ogulevičius. Kompetetingi svečiai mokiniams ir mokytojams išsamiai papasakojo apie korupcinius atvejus policijos darbe, kokių pokyčių ėmėsi norėdami sumažinti kurupcinės veiklos atvejų. Išgirdome įdomių moksliniais tyrimais pagrįstų faktų, kad moterys yra mažiau linkusios į kurupcinę veiklą, todėl jų skaičius policijoje padidėjo. Paliestos buvo ir kitos sritys, ne tik policija, kuriose dažnai matome kurupcijos apraiškas. Vidas Ogulevičius sakė, jog policija yra nepakanti korupcijai tiek sistemos viduje, tiek ir jos išorėje. Vadovaujasi principu – nulinė korupcija. Tai reiškia, kad policijos pareigūnai negali būti nors truputį korumpuoti.

20201208 125950Gruodžio 8 dieną Prienų „Revuonos“ pagrindinės mokyklos „Krašto pažinimo“ būrelio mokiniams vyko užsiėmimas „Paukštelių globa žiemą“. Vaikai sužinojo, kiek daug paukščių lieka žiemoti mūsų krašte. Žiemojantys paukščiai sutinkami miestuose, gyvenvietėse, laukuose, miškuose, prie neužšąlančių vandens telkinių.

Būrelio užsiėmimo metu Revuonos parke stebėjome žiemoti likusius vandens paukščius. Tai didžiosios antys. Grožėjomės įvairiaspalviais sparnuočiais, džiaugėmės matydami, kaip jie atskuba mūsų pasitikti, atnešėme joms lesalo.

prienu kompiuteriaiBaigėsi tradicinis rajoninis informacinių technologijų konkursas. Šių metų tema - „Žmonių bendravimo priemonės“. Konkursui bovo pateikta daugiau kaip 40 darbų (piešinių, filmukų, pateikčių, animacijos ir programavimo darbų, modelių), dalyvavo mokiniai iš penkių Prienų rajono mokyklų: „Ąžuolo“ progimnazijos, Išlaužo, Pakuonio ir „Revuonos“ pagrindinių mokyklų, Stakliškių gimnazijos. Mokiniai varžėsi dvejose kategorijose ir trijose skirtingose amžiaus grupėse. 2020 m. gruodžio 7 d. nuotoliniu būdu susirinkusi darbų vertinimo komisija išrinko geriausiausiu darbus. Skelbiame konkurso nugalėtojų sąrašus: