Mieli Lietuvos mokytojai,

2000-taisiais metais, per A.P.P.L.E. organizaciją, buvo nupirkta tvarkaraščių sudarymo programai “Mimosa” licenzija visoms Lietuvos mokykloms su galimybe atnaujinti programos versijas ant visados. Visos Lietuvos mokyklos gali šią licenziją gauti ir programą naudoti.

A.P.P.L.E. organizacijai baigus darbą Lietuvoje, pasitraukiu ir aš iš Mimosa patarėjų tarpo ir perduodu šias pareigas Rasai Alaburdienei. Ji buvo viena iš pirmųjų šios programos naudotojų ir nuo 2000 metų dirba su šia programa. Dėkoju Rasai, kad ji apsiėmė šį konsultavimo darbą.

Persiunčiu Rasai įkelti į tinklapį mano paruoštą vadovėlį, pavyzdines bylas ir įvairius patarimus. Jeigu naudojate senesnę programos versiją, šie patarimai bus naudingi. Jeigu naujausią – daug kas pasikeitė, bet pagrindinis darbas tas pats, tik reikės paieškoti, kur norima komanda yra padėta.

Senesnė Mimosa versija (ver. 4.16) - pagal Rasą, senesnės versijos geriau tinka, nes naujausios turi daug naujų funkcijų, kurių Lietuvos mokykloms nereikia.

Naujausia Mimosa versija (ver. 7.13) - jeigu turite licenzijuotą Mimosa, instaliuokite šią bylą tame pačiame kataloge ir bus naujausios versijos licenzijuota kopija. Jeigu neturite licenzijuotos kopijos, bet norite susipažinti - gausite pilną Mimosa su vienu trūkumu - galėsite bylą išsaugoti tik 20 kartų, visa kita veiks taip pat, kaip licenzijuotoje versijoje. Licenzijos bylą (mfw.ini) galite gauti iš Rasos Alaburdienės (Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.). Kadangi visos Lietuvos mokyklos turi šios programos licenziją, lizenzijos bylą taip pat galite gauti iš bet kurios mokyklos, kuri jau turi licenzijuotą versiją. Licenzijos bylos neturime teisės įkelti į Internetą.

Mimosa vadovėlis ir pristatymai (ver. 3.40) - atkodavę rasite Word (docx) bylą. 62 puslapių vadovėlį su patarimais, instrukcijomis, pratimais. Mimosa ekranų vaizdus, kurie yra atspausdintame vadovėlyje, Mimosos ekrano vaizdų PowerPoint pristatymą - tos pačios skaidrės, kurios yra vadovėlio gale ir kita.

Mimosa pavyzdžiai - atkodavę rasite pavyzdines darbo su Mimosa programa bylas..

Instrukcijos  - atkodavę rasite rinkinį pagalbinių instrukcijų, kurios nebuvo įtrauktos į vadovėlį..

Sėkmės visuose darbuose,
Amanda Muliolienė