IMG 20200601 095138 01 01Gamta juokauti nemėgsta, ji visada teisinga, visada rimta, visada griežta; ji visuomet teisi. Klysta ir apsirinka tik žmonės. ( V. Gėtė)
Birželio 1 d. 6a ir 6b klasėse vyko netradicinė ugdymo diena ,,Laiškas gamtai“. Šią pamoką vedė gamtos mokytoja Zita Ferevičienė ir geografijos mokytoja Sigita Kazlauskaitė. Per pirmą pamoką ,,Laiškas gamtai“, mokytoja Zita mokinius supažindino kuo yra svarbus ryšys tarp gamtos ir žmogaus, skaitė mokinės parašytą laišką medeliui bei mūsų mokyklos mokinių parašytus eilėraščius apie gamtą. Antrą pamoką mokiniai atliko kūrybinę užduotį. Jie rašė laiškus gamtai arba kūrė eilėraščius apie ją. Trečią pamoką vedė mokytoja Sigita. Ji skaitė paskaitą ,,Klimato kaita ir jos pasekmės“. Ji supažindino mokinius su klimato kaitos problemomis ir jų sprendimo būdais. Šioje paskaitoje mokiniai diskutavo apie klimato šiltėjimą ir apie tai, kodėl reikia tausoti ir saugoti gamtą. Per ketvirtą pamoką mokiniai atliko kūrybinę užduotį. Jie išėjo į lauką pasivaikščioti ir turėjo nufotografuoti gražiausius gamtos bei užterštos gamtos vaizdus. Netradicinė diena baigėsi reflekcija, kurios metu buvo aptarta netradicinė diena, mokiniai skaitė savo kūrybą, rodė padarytas nuotraukas. Keletas mokinių minčių:

20200503 162001Mes visi esame kažkuo nusikaltę gamtai. Turime atiduoti jai duoklę. Kad ir nedidelę, tačiau jeigu nors kiekvienas po truputį – ir iškart gyvensime tvarkingiau, sveikiau, gražiau. Vadovaudamiesi šiuo šūkiu, "Revuonos" pagrindinės mokyklos gamtosauginio komiteto mokiniai, vadovaujami gamtosauginio komiteto koordinatorės Zitos Ferevičienės, nutarė dalyvauti respublikiniame ekologiniame konkurse “Mano žalioji palangė”. Šie metai buvo skirti žolininkei Eugenijai Šimkūnaitei. Pasižvelgę po žiniuonės receptus supratome, kad visi žolynai gamtoje yra tinkami mūsų sveikatai stiprinti. Mes išskyrėme iš gamtos vaistinėlės keletą: dilgėles, garšvą, kiaulpienę, liepžiedžius, česnakus. Vadovaudamiesi E. Šimkūnaitės palikimu „Nėr negydančių žolynų, bet razumno iš durno nepadarys ir jie“ sukūrėme žaliąją palangę "Gamtos vaistinėlė“.

Prienų "Revuonos“ pagrindinė mokykla nuo 2010 metų aktyviai dalyvauja tarptautinio Aplinkosauginio fondo gamtosauginių mokyklų, aplinkosauginį sąmoningumą ir demokratiją skatinančioje programoje, kuri suteikia puikią galimybę ugdyti mokinių sąmoningumą, kūrybiškumą, pilietiškumą. Šioje programoje dalyvauja 1- 10 klasių mokiniai ir mokytojai. Gamtosauginės mokyklos programą koordinuoja gamtos ir fizikos mokytoja Zita Ferevičienė.

Šiais mokslo Prienų ,,Revuonos“ pagrindinės mokyklos edukacinė aplinka papildyta priemonėmis, skirtomis gamtamoksliniam ugdymui. Šias priemones gavome įgyvendinant Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšų bendrai finansuojamą projektą „Mokyklų aprūpinimas gamtos ir technologinių mokslų priemonėmis“. Šio projekto tikslas yra modernizuoti gamtos ir technologijų mokslų mokymosi aplinką.
Fizikos kabinetas pasipildė naujomis priemonėmis : nuo įprastų laboratorinių indų iki skaitmeninio mikroskopo ir rinkinių mechanikos bandymams atlikti.

Projektas ,,Mes rūšiuojam”- didžiausias Lietuvoje ekologinis projektas, skirtas aplinkos saugojimui, taršos mažinimui ir visuomenės ugdymui. Šis projektas šiais metais kvietė mokinius dalyvauti eilėraščių kūrimo konkurse ir kurti eiles, panaudojant raktažodžius - ,,mes rūšioujam/ elektronika/ baterijos. Į šį konkursą įsijungė ir mūsų mokyklos mokiniai: 6 a klasės Ieva Rukaitė, Matas Stavinskas, Augustas Kuralavičius, Deimantė Černevičiūtė ir 7 a klasės mokinė Milda Ferevičiūtė. Šį kartą sėkmė lydėjo Augustą Kuralavičių, kurio eilėraštis pelnė daugiausia komisijos narių simpatijų. Augustas apdovanotas projekto "Mes rūšiuojam” puodeliu ir bilietais į kino teatrą.