IMG 20230420 103733 1Pakuočių atliekų tvarkymo organizacija „Žaliasis taškas“ bei aplinkosauginė iniciatyva „Kita forma“ jau septintąjį kartą kvietė atkaklius, smalsius ir rūpestingus Lietuvos mokytojus bei mokinius įdarbinti pavasarinę energiją ir jungtis prie aplinkosauginio projekto „Žalioji Odisėja 23“! Kiekviena komanda turėjo atlikti praktinę užduotį, kad patektų į protmūšį.
IMG 20230420 105337

IMG 20221202 103053Kiekvieno iš mūsų šiukšlių dėžėje galime rasti daiktų, kurie dar galėtų mums praversti, tiesiog galėtume panaudoti dar kartą. O kodėl turėtume? Jau darželinukas žino, kad taip prisidedame prie gamtos saugojimo. Galime mokytis ne tik rūšiuoti, bet ir atgaivinti namuose užsilikusius daiktus, antrą kartą juos panaudoti. Taigi antram gyvenimui galime „prikelti“ popierių, kiaušinių dėklus, pieno, sulčių kartoninius pakelius, laikraščius ir žurnalus, plastikinius maišelius, jogurto, margarino, grietinės indelius, plastikinius ir stiklinius butelius, sagas... Sąrašą galima būtų tęsti be galo. Svarbiausia suprasti, jog tokiu būdu mes taupysime ne tik Žemės išteklius, bet ir savo pinigus.

Šių metų spalio 24 dieną, kovos su klimato kaitos dieną, pirmą kartą Lietuvoje vyko Nacionalinis aplinkosaugos egzaminas. Nacionalinis aplinkosaugos egzaminas – projektas, skirtas patikrinti savo aplinkosaugines žinias bei įgyti naujų klimato kaitos, žiedinės ekonomikos, rūšiavimo, energetikos bei gyvosios gamtos temomis. Aplinkosauga vis labiau integruojasi į kasdienį mūsų gyvenimą: rūšiuojame atliekas, vengiame perteklinio plastiko vartojimo, renkamės kokybiškus, atsakingai pagamintus daiktus, įsirengiame saulės elektrines ant namų stogų. Visa tai leidžia tikėti, kad mūsų žinios apie ekologiją plečiasi.

IMG 6498Prienų „Revuonos“ pagrindinė mokykla nuo 2010 metų aktyviai dalyvauja tarptautinio Aplinkosauginio fondo gamtosauginių mokyklų aplinkosauginį sąmoningumą ir demokratiją skatinančioje programoje, kuri suteikia puikią galimybę ugdyti mokinių sąmoningumą, kūrybiškumą, pilietiškumą. Mokykla sėkmingai įvykdė Aplinkosauginio švietimo fondo keliamus reikalavimus ir buvo apdovanota jau vienuolikta Žaliąja vėliava ir Aplinkosauginio fondo sertifikatu.
Mokykloje pasirinktos trys veiklos kryptys: mokyklos aplinka, sveika gyvensena, vandens energija, atliekos bei gamtos bioįvairovė.

ProtmusisBalandžio 25 d. vyko šalies 6–7 kl. mokinių aplinkosauginio projekto „Žalioji olimpiada” protmūšis „Žalioji odisėja. Jaunučiai ‘22”. Protmūšyje dalyvavo 63 komandos iš įvairių Lietuvos bendrojo ugdymo mokyklų. Konkurso tiksas – skatinti mokyklos bendruomenes aktyviau rūšiuoti, priartinti jas prie švaresnės ir gamtai draugiškesnės aplinkos. Labai džiugu, kad tarp gausaus būrio dalyvių buvo ir „Revuonos“ pagrindinės mokyklos komanda. Mūsų mokyklai atstovavo 6a klasės komanda „Rojaus drugeliai“. Komanda intensyviai ruošėsi protmūšiui, atliko nurodytas praktines užduotis, paruošė savo veiklos nuotraukų koliažą. Mokykla iš renginio organizatorių gavo atliekų rūšiavimui skirtas dėžes – konteinerius. Dėkoju šeštokų komandai už šaunų pasirodymą aplinkosauginiame konkurse.