ProtmusisBalandžio 25 d. vyko šalies 6–7 kl. mokinių aplinkosauginio projekto „Žalioji olimpiada” protmūšis „Žalioji odisėja. Jaunučiai ‘22”. Protmūšyje dalyvavo 63 komandos iš įvairių Lietuvos bendrojo ugdymo mokyklų. Konkurso tiksas – skatinti mokyklos bendruomenes aktyviau rūšiuoti, priartinti jas prie švaresnės ir gamtai draugiškesnės aplinkos. Labai džiugu, kad tarp gausaus būrio dalyvių buvo ir „Revuonos“ pagrindinės mokyklos komanda. Mūsų mokyklai atstovavo 6a klasės komanda „Rojaus drugeliai“. Komanda intensyviai ruošėsi protmūšiui, atliko nurodytas praktines užduotis, paruošė savo veiklos nuotraukų koliažą. Mokykla iš renginio organizatorių gavo atliekų rūšiavimui skirtas dėžes – konteinerius. Dėkoju šeštokų komandai už šaunų pasirodymą aplinkosauginiame konkurse.

obuolysKur išmesti vienkartinį puodelį? Kur dingo įprasti antžeminiai konteineriai ir kokie yra pusiau požeminių privalumai? O gal esi perskaitęs visą „Atliekų kultūros“ enciklopediją? Tvaresnė aplinka tiesiogiai siejasi su mūsų kasdien priimamais sprendimais, kur išmetame atliekas, kiek vartojame ir kaip atsakingai gyvename. Tai puiki proga pamatuoti savo žinias: ką jau žinai, o kur dar turi pasitempti!

IMG 20220105 110854Kiekvieno iš mūsų šiukšlių dėžėje galime rasti daiktų, kurie dar galėtų mums praversti, tiesiog galėtume panaudoti dar kartą. O kodėl turėtume? Jau darželinukas žino, kad taip prisidedame prie gamtos saugojimo. Galime mokytis ne tik rūšiuoti, bet ir atgaivinti namuose užsilikusius daiktus, antrą kartą juos panaudoti. Taigi antram gyvenimui galime „prikelti“ popierių, kiaušinių dėklus, pieno, sulčių kartoninius pakelius, laikraščius ir žurnalus, popierinius bei plastikinius maišelius, jogurto, margarino, grietinės indelius, plastikinius ir stiklinius butelius, sagas... Sąrašą galima būtų tęsti be galo. Svarbiausia suprasti, jog tokiu būdu mes taupysime ne tik žemės išteklius, bet ir savo pinigus.
Mūsų "Revuonos“ pagrindinės mokyklos penktokai per gamtos pamoką - projektą, sukūrė daug gražių darbelių iš atliekų. Iš įvairių kartoninių dėžučių, plastikinių butelių, vienkartinių šaukštelių, laikraščių, spalvotų popierėlių vaikai gamino įvairius darbelius: robotus, laivus, rėmelius, transporto priemones, gėlių pievą, rūbus ir kt. Kurdami įvairiausius daiktus, penktokai išgyveno didžiulį kūrybos džiaugsmą, patyrė laisvę ir suprato, kad paėmę daiktą, kurį jau ketino mesti, iš jo padarė nuostabiausius darbelius. Ir patys liko nustebinti savo gautu rezultatu. Mokiniai per kitas pamokas mokėsi, kaip teisingai išrūšiuoti šiukšles, žiūrėjo filmą apie šiukšlių perdirbimą ir jį aptarė.

20211007 111534Prienų „Revuonos“ pagrindinė mokykla nuo 2010 metų aktyviai dalyvauja tarptautinio Aplinkosauginio fondo gamtosauginių mokyklų aplinkosauginį sąmoningumą ir demokratiją skatinančioje programoje, kuri suteikia puikią galimybę ugdyti mokinių sąmoningumą, kūrybiškumą, pilietiškumą. Mokykla sėkmingai įvykdė Aplinkosauginio švietimo fondo keliamus reikalavimus ir buvo apdovanota jau dešimta Žaliąja vėliava ir Aplinkosauginio fondo sertifikatu. Mokykloje pasirinktos trys veiklos kryptys: mokyklos aplinka, sveika gyvensena, vandens energija bei atliekos.

20210502 152142Prienų "Revuonos" pagrindinės mokyklos gamtosauginio komiteto mokiniai, vadovaujami gamtosauginio komiteto koordinatorės Zitos Ferevičienės, nutarė dalyvauti respublikiniame ekologiniame konkurse “Mano žalioji palangė”.Šių metų konkursas skiriamas pirmajam lietuvių botanikui Jurgiui Ambraziejui Pabrėžai atminti. 2021-aisiais minime 250-ąsias botaniko gimimo metines, o Lietuvos Respublikos Seimas paskelbė šiuos metus Jurgio Ambraziejaus Pabrėžos metais. Konkurso tema ,,Mano augalo vardas“. Konkursui paasirinkome labai žinomą augalą, tai palergoniją.