20201112 180057Kiekvieno iš mūsų šiukšlių dėžėje galime rasti daiktų, kurie dar galėtų mums praversti. Apie pusė išmetamų daiktų mes galėtume panaudoti dar kartą. O kodėl turėtume?
Mūsų „Revuonos“ pagrindinės mokyklos penktokai per gamtos pamoką, sukūrė daug gražių darbelių iš atliekų – prikėlė ne vieną išmestą daiktą naujam gyvenimui.Iš įvairių kartoninių dėžučių, plastikinių butelių, vienkartinių šaukštelių, laikraščių, spalvotų popierėlių vaikai gamino įvairius darbelius: robotus, žaisliukus, gyvūnus, gėles ir kt. Kurdami įvairiausius daiktus penktokai išgyveno didžiulį kūrybos džiaugsmą, patyrė laisvę ir suprato, kad jie gali daug daugiau nei anksčiau manė. Paėmę daiktą, kurį jau ketino mesti, iš jo padarė nuostabiausius darbelius. Ir patys liko nustebinti savo gautu rezultatu.

IMG 8921Prienų "Revuonos“ pagrindinė mokykla nuo 2010 metų aktyviai dalyvauja tarptautinio Aplinkosauginio fondo gamtosauginių mokyklų, aplinkosauginį sąmoningumą ir demokratiją skatinančioje programoje, kuri suteikia puikią galimybę ugdyti mokinių sąmoningumą, kūrybiškumą, pilietiškumą. Mokykla sėkmingai įvykdė Aplinkosauginio švietimo fondo keliamus reikalavimus ir buvo apdovanota jau devinta Žaliąja vėliava ir Aplinkosauginio fondo sertifikatu. Mokykloje pasirinktos trys veiklos kryptys: mokyklos aplinka, sveika gyvensena,vandens energija bei atliekos.

Image1Jau trečią kartą Prienų ,,Revuonos” pagrindinė mokykla dalyvavo projekte „Žalioji Olimpiada “, kuri kviečia kartu su visa mokyklos bendruomene pasinerti į praktinį, tikrus rezultatus duodantį iššūkį.
Projekto tikslas – netradiciškai ugdyti mokinių ekologinį sąmoningumą – atkreipti bendruomenės dėmesį į aplinkosaugos problemas, skatinti domėtis jų sprendimo būdais, formuoti palankias aplinkai vertybių nuostatas, teisingam atliekų tvarkymui, racionaliam resursų naudojimui, aplinkos kokybės gerinimui, bei vienkartinio plastiko naudojimo mažinimui.

IMG 20200601 095138 01 01Gamta juokauti nemėgsta, ji visada teisinga, visada rimta, visada griežta; ji visuomet teisi. Klysta ir apsirinka tik žmonės. ( V. Gėtė)
Birželio 1 d. 6a ir 6b klasėse vyko netradicinė ugdymo diena ,,Laiškas gamtai“. Šią pamoką vedė gamtos mokytoja Zita Ferevičienė ir geografijos mokytoja Sigita Kazlauskaitė. Per pirmą pamoką ,,Laiškas gamtai“, mokytoja Zita mokinius supažindino kuo yra svarbus ryšys tarp gamtos ir žmogaus, skaitė mokinės parašytą laišką medeliui bei mūsų mokyklos mokinių parašytus eilėraščius apie gamtą. Antrą pamoką mokiniai atliko kūrybinę užduotį. Jie rašė laiškus gamtai arba kūrė eilėraščius apie ją. Trečią pamoką vedė mokytoja Sigita. Ji skaitė paskaitą ,,Klimato kaita ir jos pasekmės“. Ji supažindino mokinius su klimato kaitos problemomis ir jų sprendimo būdais. Šioje paskaitoje mokiniai diskutavo apie klimato šiltėjimą ir apie tai, kodėl reikia tausoti ir saugoti gamtą. Per ketvirtą pamoką mokiniai atliko kūrybinę užduotį. Jie išėjo į lauką pasivaikščioti ir turėjo nufotografuoti gražiausius gamtos bei užterštos gamtos vaizdus. Netradicinė diena baigėsi reflekcija, kurios metu buvo aptarta netradicinė diena, mokiniai skaitė savo kūrybą, rodė padarytas nuotraukas. Keletas mokinių minčių:

20200503 162001Mes visi esame kažkuo nusikaltę gamtai. Turime atiduoti jai duoklę. Kad ir nedidelę, tačiau jeigu nors kiekvienas po truputį – ir iškart gyvensime tvarkingiau, sveikiau, gražiau. Vadovaudamiesi šiuo šūkiu, "Revuonos" pagrindinės mokyklos gamtosauginio komiteto mokiniai, vadovaujami gamtosauginio komiteto koordinatorės Zitos Ferevičienės, nutarė dalyvauti respublikiniame ekologiniame konkurse “Mano žalioji palangė”. Šie metai buvo skirti žolininkei Eugenijai Šimkūnaitei. Pasižvelgę po žiniuonės receptus supratome, kad visi žolynai gamtoje yra tinkami mūsų sveikatai stiprinti. Mes išskyrėme iš gamtos vaistinėlės keletą: dilgėles, garšvą, kiaulpienę, liepžiedžius, česnakus. Vadovaudamiesi E. Šimkūnaitės palikimu „Nėr negydančių žolynų, bet razumno iš durno nepadarys ir jie“ sukūrėme žaliąją palangę "Gamtos vaistinėlė“.