IMG 20201023 084929Prienų „Revuonos“ pagrindinės mokyklos Specialiojo ugdymo skyriaus 1-4l klasės mokiniai, kartu su mokytoja Nijole, padėjėjom Kristina ir Daiva stebėjo rudenėjančios gamtos požymius , skaičiavo, lygino, tyrinėjo įvairią gamtinę medžiagą: putinų uogas, šalavijų lapus, kankorėžius, klevo lapus, mėtų, nasturtų žiedus, tujų šakeles . Vėliau visi drauge nusprendė „užkonservuoti“ rudenį. Mažieji, patirdami džiugių emocijų , diskutuodami, lavindami smulkiąją motoriką, akies ir rankos koordinaciją, dėjo į stiklainius pasirinktą gamtinę medžiagą, užpylė vandeniu, užsuko dangtelius.

121680218 337503447340871 340803905364956017 nRuduo toks metas, kada sode negali praeiti pro gausiai prikritusius prinokusius obuolius. Norisi juos rinkti, valgyti, iš jų gaminti įvairiausius skanėstus.
Su Specialiojo ugdymo skyriaus bendrabutyje gyvenančiais vaikais jau esame išbandę ne vieną sausainių ir kitų kepinių receptą. Šį kartą sudomino labai nesudėtingas senuose užrašuose surastas obuolių pyrago receptas su cinamonu, citrina ir nedideliu kiekiu miltų.
Vaikams buvo įdomu pasiruošti produktus kepimui – plakti kiaušinius, lupti ir pjaustyti skiltelėmis obuolius, po to pasverti svarstyklėmis reikiamą jų svorį. Kiekvienam smalsu buvo pažiūrėti, kaip pyragas orkaitėje pradeda kilti ir kepti.

4Kaip smagu mažiesiems stebėti, laukti kada, kurio šiltnamyje išdygs pirmas daigelis, išsiskleis pirmas lapelis. Įdomi ir naudinga gamtos pažintinė veikla.

20201009 093929Kneipo takas tai vaikščiojimas basomis įvairias paviršiais, kuomet žengiama basomis kojomis įvairias paviršiaus kaip akmenys, vata, smėlis, kankorėžiai, gilės ir kiti įvairūs elementai stimuliuojantys mūsų pėdas. Sveikatinimas sustiprina visą organizmą, grūdina kūną ir sielą, stiprina imuninę sistemą. Tai – unikali sveikatos filosofija, kurią 19 a. sukūrė ir ištobulino vokiečių dvasininkas Sebastianas Kneipas.

IMG 5031Specialiųjų ugdymosi poreikių turinčius vaikus praktinių užsiėmimų metu auklėtojos stengiasi išmokyti pasigaminti kuo daugiau patiekalų iš paprastų, nebrangių, sode ar darže išaugintų gėrybių. Vienas iš tokių patiekalų, nereikalaujantis sudėtingo gaminimo ir recepto, tai blynai. Tačiau ne kiekvienas sugebės iš pirmo karto išsikepti sau skanius blynus.