20171222 102435Kalėdos - tai metas džiaugtis, dalintis ir atleisti. Kalėdos - tai laikas, kai visa šeima vėl susirenka kartu.
Tokia šventine nuotaika prasidėjo netradicinio ugdymo diena – „Kai už lango pakvimpa Kalėdom..."Ji vyko gruodžio 22-ąją „Revuonos" pagrindinės mokyklos Specialiojo ugdymo skyriuje. Šiai dienai visos klasės ruošėsi iš anksto: apgalvojo, planavo savo veiklą, kad šventinė diena būtų kuo įdomesnė, įsimintinesnė, prasmingesnė. Skyriaus patalpas papuošė nuostabi Kalėdų eglutė.

received 1903913956289767Gruodžio 1 d. Prienų „Revuonos“ pagrindinės mokyklos Specialiojo ugdymo skyriuje vyko netradicinio ugdymo diena „Aš tarp kitų“, skirta tarptautinei Neįgaliųjų dienai paminėti. Tarptautinė neįgaliųjų diena Specialiojo ugdymo skyriuje minima jau šeštąjį kartą. Ir kasmet ji vis kitokia. „Pasauliu netikiu, o pasaka tikiu,“ - teigė lietuvių poetas Henrikas Radauskas. Tad šiemet savo mokiniams norėjome padovanoti ką nors stebuklingo, kad jaustųsi pabuvę pasakoje.

20171124 130045Šių metų lapkričio 24d. vykome į XVII-tą neįgaliųjų vaikų ir jaunimo meninės raiškos festivalį „Džiaugsmo ašara 2017”, kuris vyko Alytuje. Festivalį organizuoja Visuomeninė organizacija (asociacija) Specialiosios kūrybos draugija Alytaus “Guboja”, čia dalyvauja neįgalieji vaikai ir jaunimo bendruomenės, menininkai, vaikai, mokiniai ir jaunimas. Festivalio tikslas yra skatinti neįgalius žmones atskleisti savo sugebėjimus, mąstymo būdą, kūrybines galias, tobulinti bendravimą; sudaryti tinkamas sąlygas neįgaliųjų vaikų ir jaunuolių meninei saviraiškai bei savo gebėjimų tobulinimui; meno terapijos priemonėmis neįgaliųjų socialinės atskirties mažinimas visuomenėje; teatro, šokio, dainos (muzikinės) sklaidos, prieinamumo didinimas regione, šalyje bei tarptautiniu mastu.

20171124 094238Lapkričio 26 d. visoje Lietuvoje jau devinti metai vyksta graži ir šilta, artėjančiomis Kalėdomis kvepianti Spalvoto meduolio diena. Ši diena yra prezidentės Dalios Grybauskaitės inicijuotos kampanijos „Už saugią Lietuvą“ dalis. Spalvoto meduolio diena kasmet sukviečia tūkstančius Lietuvos žmonių susiburti, pabūti kartu, skirti laiko artimiesiems ir draugams.
Specialiojo ugdymo skyriaus 9-10s ir socialinių įgūdžių ugdymo klasės mokiniai šiais metais nutarė prisijungti prie akcijos. Klasė pavirto į minikepyklėlę, kurioje kvepėjo šokoladu, vanile ir cinamonu. Mokiniai gamino įvairius glajus, kuriais puošė, margino sausainius. Vaikai išgyveno smagias kūrybines emocijas: žavėjosi vieni kitų darbu, kūrė vis naujus veidelius ir ornamentus meduoliams, stengėsi, kad meduoliai būtų kuo įvairesni ir gražesni vieni už kitus. Pasitelkus vaizduotę ir fantaziją, susikaupus miniatiūrinei kūrybai, prisiminus ornamentų derinius gimė nuostabiai gražūs, spalvingi ir įvairūs sausainiai.

20171102 114250Lapkričio 2 dieną mokykloje vyko seminaras ,,Vaikų su autizmo spektro sutrikimais ugdymas: svarbiausi sėkmės kriterijai. Praktinė patirtis, taikant PECS bendravimo būdą ASS (autizmo spektro sutrikimų) turintiems vaikams. Seminaro lektorius Kauno Prano Daunio ugdymo centro logopedas, specialusis pedagogas ekspertas Valdas Urbonavičius. Seminare aktyviai dalyvavo Specialiojo ugdymo skyriaus ir Prienų l/d ,,Pasaka‘‘ pedagogai, mokytojų padėjėjos.