43094671 2196373273766540 2107818478265171968 nSpecialiojo ugdymo skyriaus mokiniai spalio 3 dieną vyko į Alytaus „Dzūkijos“ pagrindinės mokyklos organizuojamą tarptautinę specialiųjų poreikių mokinių sporto šventę „Spartakiada 2018“. Dalyviai susirinko iš Lietuvos ir Lenkijos. Mūsų mokyklos komandą sudarė 10 mokinių iš 5-10 specialiųjų ir socialinių įgūdžių ugdymo klasių, mokinius. Visus susirinkusius į šventę pasveikino „Dzūkijos“ pagr. m-klos direktorė, palinkėjo komandinės dvasios ir geros nuotaikos. Pirmiausia, kad teisingai pasiruoštume sportinei veiklai, vyko mankšta. Pirmieji mus mokė vaikučiai iš darželio „Girinukas“, toliau mankštintis kvietė Alytaus visuomenės sveikatos biuro specialistė.

received 156533005287951Mokyklos Specialiojo ugdymo skyriaus mokiniais šiais metais dalyvauja respublikiniame projekte „Augu ir kuriu Lietuvai“. Projektą organizuoja Kauno specialioji mokykla, finansuoja Švietimo ir mokslo ministerija. Pirmasis projekto dalyvių susitikimas vyko Lietuvos liaudies buities muziejuje Rumšiškėse, kur dalyvavo mokiniai iš 5 skirtingų savivaldybių.
Edukacinio užsiėmimo metu mūsų mokyklos mokiniai kepė bulvines bandas ant kopūsto lapo. Tai tradicinis dzūkiškas patiekalas, kurio nė vienas mūsų mokinys iki šiol nebuvo ragavęs.

IMG 20180613 1034262018 m. kovo mėnesį „Obuolio“ nominacijomis buvo apdovanoti geriausi krašto mokyklų sportininkai. Nominacijomis, kurias įsteigė Lietuvos Respublikos seimo narys Andrius Palionis, buvo apdovanoti du 10s klasės specialiojo ugdymo skyriaus mokiniai: Aistė Kazlauskaitė ir Karolis Aponas. Su šiomis nominacijomis mokiniai gavo Veiverių žirgyno kuponus pajodinėti žirgais. Birželio 13 d. apsilankėme Veiverių žirgyne ir pasinaudojome suteikta galimybe susipažinti su Veiverių žirgyno augintiniais ir čia vykdoma veikla. Abu mokiniai buvo apmokyti jodinėjimo technikų. Mokiniams labai patiko ši pramoga.
Dėkojame Veiverių žirgynui ir jo treneriui Jonui Lukošiui už pravestą treniruotę.

20180924 100137 1Rugsėjo 24 d. Prienų J. Marcinkevičiaus viešojoje bibliotekoje vyko kaniterapijos užsiėmimas, kurį vedė Kaniterapijos asociacijos specialistės ir jų augintinė kalytė Kia. Užsiėmime dalyvavo Prienų „Revuonos“ pagrindinės mokyklos Specialiojo ugdymo skyriaus 1-5l klasių mokiniai.
Užsiėmimo metu vaikučiai mokėsi kaip teisingai bendrauti su kalyte Kia, kalbėjosi apie kasdienius šunų poreikius, kartu sportavo. Kaniterapeutės labai gražiai, ramiai bendravo su vaikais. Skyrė laiko kiekvienam vaikui asmeniškai, kad šis paglostytų, pakalbintų kalytę. Vaikai ne tik džiaugėsi švelnia, draugiška Kia, bet ir labai noriai, susidomėję atliko visas užduotis.
Šis susitikimas su specialistėmis ir kalyte Kia suteikė vaikams daug teigiamų emocijų. Juk tyrimais įrodyta, kad šunų terapija turi teigiamą poveikį žmogaus fizinei bei psichinei sveikatai, padeda ugdyti pagrindinius pojūčius, lavinti dėmesio koncentravimą.

20180530 094337Šių metų šiltą pavasario dieną, gegužės 30 d. Specialiojo ugdymo skyriuje vyko netradicinė ugdymo diena sporto šventė „Judu – sveikas esu“. Dauguma mokyklos mokinių su mokytojomis ir padėjėjomis vyko į Giraitiškių poilsiavietę, čia vyko sporto šventė. Pirmiausia nuvykę įsikūrėme stovyklavietę ir susipažinome su apylinke. Šventė prasidėjo nuo masinės rytinės mankštos, kurią vedė gydomosios kūno kultūros mokytoja Gintarė Andriukevičiūtė. Mankšta padeda pasiruošti kūnui fizinei veiklai ir išvengti traumų. Po masinės mankštos prasidėjo linksmosios estafetės. Mokytoja Nijolė Stankūnienė paskyrė komandų kapitonus ir mokiniai susiskirstė į dvi komandas, raudonųjų ir geltonųjų. Vyko žaidimas „Bulvė“, „Kas greičiau surinks korteles?“, „Vandens išsaugojimas puodelyje“, „Kamuoliukas ant raketės“, „Tinkilinis kitaip“, „Segtukų segimas“ ir kt. Žaidžiant žaidimus ir estafetes mokiniams tikrai buvo karšta nuo jaudulio, greičio, noro laimėti, azarto. Tik labai gaila, kad vaikai nemoka pralaimėti, visi nori būti laimėtojais. Po sporto vyresniųjų klasių mokiniai su mokytoja Vilma Glaveckiene buvo atsakingi už laužo užkūrimą, miške rinko malkas, kūrė laužavietę. Pasportavę, pavargę, išsidūkę visi mokiniai draugiškai susėdo prie laužo ir laukė pietų. Pietūs buvo kitokie, nei įprastai, visi valgė dešreles keptas ant laužo. Pasistiprinus laukė paskutinė rungtis, pareikalavusi visų likusių jėgų – virvės traukimas. Mokiniai stengėsi, dėl savo komandos draugų, laikėsi tvirtai, bet vistiek kažkam reikėjo pralaimėti. Mokytoja Vilma Glaveckienė visus dalyvavusius mokinius apdovanojo saldžiomis dovanomis, padėkojome vieni kitiems už gražią šventę ir palinkėjome kuo daugiau būti fiziškai aktyviems.