129010617 204037927993720 1246821522230028440 nJau tapo tradicija, kad kiekvienais metais, gruodžio 3 – ąją dieną Prienų „Revuonos“ pagrindinės mokyklos Specialiojo ugdymo skyriuje minima Tarptautinė žmonių su negalia diena. Diena „Aš tarp kitų...“ - tai išskirtinė šventė, kurios visuomet nekantriai laukia ypatingi mokiniai. Šiemet gruodžio 3 - oji tapo stebuklų diena, nes vaikų negalios pavirto galimybėmis, o netikėtumai ir staigmenos keitė vieni kitus.
Iš pat ryto pas vaikus atkeliavo išsipuošę, su dovanų prikimštomis kišenėmis linksmuoliai klounai. Juos pamatę, vaikai juokėsi pilvus susiėmę... Pabendravę su linksmuoliais ir susipažinę su jų kišenių turiniu: kalėdinėmis dovanų kojinėmis, balionais, stebuklingais milteliais, mokiniai spėliojo - kaip tie klounai su Kalėdų seneliu susitiko? Juk karantinas...?
Ilgai aiškintis dovanų atsiradimo aplinkybių nebuvo kada, nes laukė kitos staigmenos – specialiųjų ir SĮU klasių vaikai atsidūrė popieriaus dirbtuvėse. Kartu su skudurininke Rūta Rūte jie patys gamino popierių su vandens ženklais, spaudė popieriaus dirbtuvės ženklą, pačių pasigamintą popieriaus lapelį išmaniai dekoravo ir atsargiai gabeno į termopresą džiovinti.

DSC 1449ESFIVP I 12020-2021 Prienų Revuonos pagrindinės mokyklos specialiojo ugdymo skyriaus mokytojai bei vaikai dalyvauja projekte “AŠ KURIU VAIKAMS“ (projeko numeris 08.6.1-ESFA-T-927-01-0244). Projekto tikslas yra užtikrinti socialinių paslaugų, skirtų socialinėje atskirtyje eantiems asmenims, teikimą, mažinant neigiamą socialinę situaciją Prienų krašte.
Projektas „AŠ KURIU VAIKAMS‘ yra skirtas Prienų krašte gyvenančių neįgalių vaikų, augančių darbingų tėvų šeimose, sociokultūrinei veiklai organizuoti, pasitelkiant kūrybines priemones, išvykas ir savanorišką veiklą. Nurodytomis veiklomis yra siekiama užtikriti socialinių, ir kitų pasDSC 1469laugų, skirtų socialinėje atkirtyje esantiems asmenims, teikimą, mažinant neigiamą socialinę situaciją mieste ir rajone. Projektas yra finansuojamas iš Europos sąjungos socialinio fondo lėšų. Projekto vykdytojas – Prienų rajono neįgaliųjų draugija, projekto vadovas – Auksė Griškonienė.

121680218 337503447340871 340803905364956017 nRuduo toks metas, kada sode negali praeiti pro gausiai prikritusius prinokusius obuolius. Norisi juos rinkti, valgyti, iš jų gaminti įvairiausius skanėstus.
Su Specialiojo ugdymo skyriaus bendrabutyje gyvenančiais vaikais jau esame išbandę ne vieną sausainių ir kitų kepinių receptą. Šį kartą sudomino labai nesudėtingas senuose užrašuose surastas obuolių pyrago receptas su cinamonu, citrina ir nedideliu kiekiu miltų.
Vaikams buvo įdomu pasiruošti produktus kepimui – plakti kiaušinius, lupti ir pjaustyti skiltelėmis obuolius, po to pasverti svarstyklėmis reikiamą jų svorį. Kiekvienam smalsu buvo pažiūrėti, kaip pyragas orkaitėje pradeda kilti ir kepti.

IMG 20201023 084929Prienų „Revuonos“ pagrindinės mokyklos Specialiojo ugdymo skyriaus 1-4l klasės mokiniai, kartu su mokytoja Nijole, padėjėjom Kristina ir Daiva stebėjo rudenėjančios gamtos požymius , skaičiavo, lygino, tyrinėjo įvairią gamtinę medžiagą: putinų uogas, šalavijų lapus, kankorėžius, klevo lapus, mėtų, nasturtų žiedus, tujų šakeles . Vėliau visi drauge nusprendė „užkonservuoti“ rudenį. Mažieji, patirdami džiugių emocijų , diskutuodami, lavindami smulkiąją motoriką, akies ir rankos koordinaciją, dėjo į stiklainius pasirinktą gamtinę medžiagą, užpylė vandeniu, užsuko dangtelius.

20201009 093929Kneipo takas tai vaikščiojimas basomis įvairias paviršiais, kuomet žengiama basomis kojomis įvairias paviršiaus kaip akmenys, vata, smėlis, kankorėžiai, gilės ir kiti įvairūs elementai stimuliuojantys mūsų pėdas. Sveikatinimas sustiprina visą organizmą, grūdina kūną ir sielą, stiprina imuninę sistemą. Tai – unikali sveikatos filosofija, kurią 19 a. sukūrė ir ištobulino vokiečių dvasininkas Sebastianas Kneipas.