IMG 20180613 1034262018 m. kovo mėnesį „Obuolio“ nominacijomis buvo apdovanoti geriausi krašto mokyklų sportininkai. Nominacijomis, kurias įsteigė Lietuvos Respublikos seimo narys Andrius Palionis, buvo apdovanoti du 10s klasės specialiojo ugdymo skyriaus mokiniai: Aistė Kazlauskaitė ir Karolis Aponas. Su šiomis nominacijomis mokiniai gavo Veiverių žirgyno kuponus pajodinėti žirgais. Birželio 13 d. apsilankėme Veiverių žirgyne ir pasinaudojome suteikta galimybe susipažinti su Veiverių žirgyno augintiniais ir čia vykdoma veikla. Abu mokiniai buvo apmokyti jodinėjimo technikų. Mokiniams labai patiko ši pramoga.
Dėkojame Veiverių žirgynui ir jo treneriui Jonui Lukošiui už pravestą treniruotę.

20180530 094337Šių metų šiltą pavasario dieną, gegužės 30 d. Specialiojo ugdymo skyriuje vyko netradicinė ugdymo diena sporto šventė „Judu – sveikas esu“. Dauguma mokyklos mokinių su mokytojomis ir padėjėjomis vyko į Giraitiškių poilsiavietę, čia vyko sporto šventė. Pirmiausia nuvykę įsikūrėme stovyklavietę ir susipažinome su apylinke. Šventė prasidėjo nuo masinės rytinės mankštos, kurią vedė gydomosios kūno kultūros mokytoja Gintarė Andriukevičiūtė. Mankšta padeda pasiruošti kūnui fizinei veiklai ir išvengti traumų. Po masinės mankštos prasidėjo linksmosios estafetės. Mokytoja Nijolė Stankūnienė paskyrė komandų kapitonus ir mokiniai susiskirstė į dvi komandas, raudonųjų ir geltonųjų. Vyko žaidimas „Bulvė“, „Kas greičiau surinks korteles?“, „Vandens išsaugojimas puodelyje“, „Kamuoliukas ant raketės“, „Tinkilinis kitaip“, „Segtukų segimas“ ir kt. Žaidžiant žaidimus ir estafetes mokiniams tikrai buvo karšta nuo jaudulio, greičio, noro laimėti, azarto. Tik labai gaila, kad vaikai nemoka pralaimėti, visi nori būti laimėtojais. Po sporto vyresniųjų klasių mokiniai su mokytoja Vilma Glaveckiene buvo atsakingi už laužo užkūrimą, miške rinko malkas, kūrė laužavietę. Pasportavę, pavargę, išsidūkę visi mokiniai draugiškai susėdo prie laužo ir laukė pietų. Pietūs buvo kitokie, nei įprastai, visi valgė dešreles keptas ant laužo. Pasistiprinus laukė paskutinė rungtis, pareikalavusi visų likusių jėgų – virvės traukimas. Mokiniai stengėsi, dėl savo komandos draugų, laikėsi tvirtai, bet vistiek kažkam reikėjo pralaimėti. Mokytoja Vilma Glaveckienė visus dalyvavusius mokinius apdovanojo saldžiomis dovanomis, padėkojome vieni kitiems už gražią šventę ir palinkėjome kuo daugiau būti fiziškai aktyviems.

20180420 090212Pratęsiant akcijos ,,Darom“ tradicijas ir šiais metais Specialiojo ugdymo skyriaus mokiniai prisidėjo prie mokyklos ir bendrabučio aplinkos tvarkymo.
Saulėta diena ir pakili nuotaika paskatino atlikti nemažai darbų.
Lavinamųjų klasių mokinai darbavosi mokyklos aplinkoje: šlavė aikštelę ir kiemą, ravėjo gėlynus, tvarkė klases.
Buvo ką veikti ir vyresniųjų specialiųjų klasių mokiniams. Nuvykę prie bendrabučio vieni grėbė lapus, nešiojo šakas, kiti rinko šiukšles, krovė viską į maišus ir nešė prie konteinerių.
Po talkos visi susėdome prie arbatos puodelio aptarti nuveiktus darbus, pasidžiaugti, pasigrožėti aplinka, padėkoti vieni kitiems už pagalbą.

20180425 105523Jubiliejiniais metais toliau tęsiant pažintį su Lietuva 5-10 spec. ir socialinių įgūdžių ugdymo klasių mokiniai su auklėtoja ir klasių mokytojomis lankėsi Rumšiškių liaudies buities muziejuje. Mokiniai susipažino su kiekvienam lietuvių regionui priklausiančiais savitais papročiais. Bendras visu regionų bruožas – aptverti gėlių darželiai apie aukštaičių ,žemaičių, dzūkų ir suvalkiečių šaudais dengtų sodybų . Mokinius žavėjo mediniai stalo įrankiai, moliniai indai, kraičio skrynios, tautiniai rūbai. Vaikai įdėmiai klausėsi gidės pasakojimo apie to meto žmonių darbštumą, tvarkingumą, torelanciją gyvenant kelioms kartoms po vienu stogu.

Pažymint Lietuvos šimtmetį, specialiojo skyriaus 9-10 spec. klasių mokiniai su auklėtoja Dalia Pyragiene valandėlės „Lietuva - mano gimtinė“ metu prisiminė per 100 metų nueitą Lietuvos kelią. Mokiniai prisiminė jos simbolius, istoriją, kalbą, papročius, Lietuvą garsinančius žmones. Vaikai mielai ieškojo užduočių atsakymų klasės stenduose, iš eilučių dėliojo himną, neakivaizdžiai plaukė Nemunu pro
Lietuvos miestus link Baltijos jūros. Labai patiko užrištomis akimis piešti Lietuvos kontūrą, taip pat dėlioti dėlionę „Lietuva“. Padedant auklėtojai mokiniai iš geltonų, žalių ir raudonų pačių iškarpytų popierinių širdelių sukūrė plakatą „Mes mylim Lietuvą“. Pabaigoje po gerų įvertinimų vaikai mėgavosi saldžiais prizais.