IMG 20231109 131920Medžių lapai nusidažo įvairiomis spalvomis, sode nukrinta prinokę obuoliai – taip ir norisi juos greičiau surinkti, valgyti, vaišinti kitus, gaminti iš obuolių įvairius skanėstus.
Obuolių pyragas yra vienas iš pačių ryškiausių ir skaniausių rudens simbolių. Su Specialiojo ugdymo skyriuje gyvenančiais mokiniais jau esame išbandę ne vieną kepinių receptą. Tad nutarėme išsikepti obuolių pyragą pagal visai paprastą ir lengvai įsimenamą receptą su neįmantriais produktais, kuriuos galime rasti kiekvieno virtuvėje.

20230530 100233Š. m. gegužės 30d. Specialiojo skyriaus 1-4l, 9-10s SĮU klasių mokiniai su lydinčia mokytoja Nijole Stankūniene, padėjėjomis Asta Milinskiene, Neda Lukoševičiūte, Kristina Avižieniene ir keliomis mamytėmis išvykome į Trakėnų zoologijos sodą, kuris yra netoli Kalvarijos prie Lietuvos ir Lenkijos sienos. Maždaug 15 hektarų plote įsikūręs Trakėnų zoologijos sodas pasitiko ne tik gyvūnų gausa bei įvairove, bet ir itin retais egzotiniais gyvūnais: Kamerūno avys ir ožkos, Jokūbo avys, poni arkliukai, snieginiai, kalnų, Sibiro ožiai, lamos, asilai, zebrai, danieliai, dėmėtieji ,taurieji, Dovydo elniai, škotiškos karvės, beždžionės ir sodo karalius - liūtas. Tarp daugybės žinduolių eksponuojami ir paukščiai: stručiai, povai, fazanai, papūgos.

20230601 082735Šių metų birželio mėn.1dieną Specialiojo ugdymo skyriuje vyko ugdymosi dienos, organizuojamos ne pamokų forma, sporto šventė „Judu - sveikas esu“.
Šventinė diena prasidėjo nuo ramių veiklų klasėse – stalo žaidimų. Lauke puikus oras, todėl masinė rytinė mankšta vyko mokyklos kieme, kurią vedė mokytoja Nijolė Stankūnienė. Po mankštos prasidėjo linksmosios estafetės. Mokiniai, mokytojos ir padėjėjos suskirstė į dvi komandas. Visi noriai rungtyniavo: kas greitesnis, taiklesnis, stipresnis, vikresnis? Visiems dalyviams tikrai buvo karšta nuo jaudulio, greičio, noro laimėti, azarto. Estafetėse pralaimėjusių nebuvo. Nugalėjo draugystė!
Vėliau, po priešpiečių, vieni mokiniai piešė ant asfalto, kiti žaidė golfą, o vyriausieji vyko į baseiną.

20230530 092812Noras pažinti kaimyninio rajono apylinkes paskatino gegužės 30 d. Specialiojo ugdymo skyriaus 5-10 specialiųjų ir socialinio ugdymo klasių mokinius išvykti į Kaišiadorių rajono Kruonio seniūnijos lankytinas vietas. Pirmiausia nuvykome į Kruonio gravitacinę kalvą, kurioje patyrėme keistą, optinės iliuzijos sukurtą, reiškinį - riedama į kalną, o ne į nuokalnę. Į kalną riedėjo mūsų mokyklinis autobusas, o mokiniai riedėjimo į kalną bandymus atliko su vandens buteliukais. Buvo smagu ir netikėta.

IMG 20230510 105103Gegužės 10 dieną iškilmingai naujame S.Dariaus ir S.Girėno stadione Kaune buvo atidarytas Lietuvos Specialiosios Olimpiados lengvosios atletikos čempionatas. Šiais metais šiame čempionate dalyvavo net 193 atletai iš visos Lietuvos.
Mūsų mokyklai atstovavo 9 atletai, tai: Karpauskas Rimvydas (SĮU1 klasė), Jemeljanovas Kasparas (SĮU2 klasė), Ambraziejus Lukas (SĮU2 klasė), Barauskaitė Gabija (9l klasė), Jankauskas Albertas ir Mekionis Benas (8s klasė), Šidiškis Dovydas (7l klasė) Janušauskas Laurynas ir Lazauskas Rapolas (5s klasė). Kiekvienas mūsų mokyklos atletas dalyvavo dvejose rungtyse: kamuoliuko metime, 50 m. bėgime, 100 m. bėgime ir rutulio stūmime.