IMG 20181023 122554Karžygys prijoja kryžkelę. Prie jos akmuo su užrašu: "Į kairę suksi – galvos neteksi, į dešinę suksi - žirgo neteksi, tiesiai josi – daug vargo patirsi. Galvoja karžygys, ką daryti..."
(lietuvių liaudies pasaka). Šiandien mūsų dešimtokai, kaip ir šie karžygiai, atsidūrę kryžkelėje. Ir neatsitiktinai - juk dešimta klasė - tai amžiaus tarpsnis, kada jaunuoliai turi toliau pasirinkti savo gyvenimo kelią, tolimesnio mokymosi kryptį. Ir kaip žinoti, kas lems, kuriuo keliu pasukti? Mokiniai apie profesijų pasirinkimą susipažįsta įvairiais būdais: klasės valandėlių metu, pokalbiuose su psichologe ir ugdymo karjerai koordinatore , vadovaudamiesi tėvų patirtimi. Nusprendėme pasinaudoti posakiu "geriau vieną kartą pamatyk, negu dešimt kartų išgirsk", todėl gruodžio 11 dieną 10 kl. Ir 10pm mokiniai išvyko į pažintinę ekskursiją, į Kauną, kur susipažino su jiems rūpimomis profesijomis. Mokiniai kartu su klasės vadove ir ugdymo karjerai koordinatore apsilankė Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centre bei Kauno taikomosios dailės mokykloje. Jie susipažino su siuvėjo, ortopedinės avalynės gamintojo, gyvūnų prižiūrėtojo, bei kitomis profesijomis, jų ypatumais. Mokiniai patys išbandė jėgas kompiuterinėje grafikoje, piešė. Stebėjomės labai turtinga, brangia kabinetų ir dirbtuvių mokomąja įranga. Mokinius sudomino dėstytojų suteikta informacija apie mokymąsi mokyklose, projektines veiklos, įsidarbinimo, baigus mokyklas, galimybes, o taip pat - ir atlyginimus. Pažintį su profesijų įvairove pratęsėme prekybos ir pramogų centre „Akropolis". Praplėtę akiratį, papildę žinių bagažą apie profesijas, šiek tiek papramogavę, kupini kelionės įspūdžių, grįžome namo.

WP 20180201 11 01 32 ProKaržygys prijoja kryžkelę. Prie jos akmuo su užrašu: ,,Į kairę suksi – galvos neteksi, į dešinę suksi – žirgo neteksi, tiesiai josi – daug vargo patirsi“. Galvoja karžygys, ką daryti... (Lietuvių liaudies pasaka).
Kiekvienas mokinys, o ypač dešimtokai, besirūpinantys savo ateitimi, sunerimę klausia: Ką daryti? Ką rinktis? Kur eiti? Kuo būti? Šiuo tikslu mokyklos karjeros koordinatorė psichologė Violeta Bendinskienė surengė dešimtokams visą ciklą renginių- dešimtokai kūrė savo karjeros planus, vyko į pažintinę profesinio veiklinimo išvyką Kaune. Čia 10 ir 10 PM klasės mokiniai turėjo progą artimiau susipažinti su Kauno maisto pramonės ir prekybos, Kauno technikos profesinio mokymo bei Karaliaus Mindaugo profesinių mokymų centrais. Revuoniškiai pamatė, kad mokiniai mokosi moderniai įrengtuose mokomuosiuose kabinetuose, laboratorijose ir praktinio mokymo dirbtuvėse.

IMG 20170301 111800Šių metų kovo 1 d. 10 klasės mokiniai vyko į profesinio veiklinimo išvyką Kaune. Lankėsi profesiniuose mokymo centruose : Karaliaus Mindaugo, Kauno technikos profesinio mokymo centre, Kauno Statybininkų rengimo centre, kur mokiniai turėjo galimybę susipažinti su šiose mokyklose ruošiamomis specialybėmis.
Revuoniškiai pamatė , kad mokiniai mokosi moderniai įrengtuose mokomuosiuose kabinetuose, laboratorijose ir praktinio mokymo dirbtuvėse. Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centras yra įsteigęs netgi vaikų lopšelį- darželį, kuriuo lengvatinėmis sąlygomis gali pasinaudoti ne tik jaunos studijuojančios mamos, bet ir mokyklos darbuotojai. Šis mokymo centras išsiskiria dar ir tuo, kad yra jėzuitiškas inovatyvus centras, kuriame ypatingas dėmesys skiriamas krikščioniškų vertybių puoselėjimui ir bendrųjų kompetencijų tobulinimui. Baigus šį centrą taikomos lengvatos stojant į Šv. Ignaco Lojolos kolegiją- trumpiau mokomasi ir mažesnis mokestis už mokslą.

WP 20170925 10 44 43 ProRugsėjo mėnesį 9 klasės mokiniai integruotos technologijų pamokos metu, lydimi mokytojų V. Glaveckienės ir R. Uleckienės, vyko į Alytaus profesinio rengimo centrą susipažinti su profesijomis. Jie domėjosi kokias profesijas galima įgyti šiame mokymo centre. Kadangi devintos klasės mokiniai jau galvoja apie savo ateitį, ši išvyka jiems buvo gera proga ne tik iš arčiau susipažinti su įvairiomis specialybėmis, bet gal ir išsirinkti būsimą profesiją, kadangi specialybių pasirinkimas Alytaus profesinio rengimo centre tikrai labai platus.

IMG 20161206 100704Prienų „Revuonos“ pagrindinės mokyklos dešimtos produktyviojo mokymo (-si) klasės mokiniai gruodžio 6 dieną lankėsi Alytaus profsinio rengimo centre, kur mokiniai turėjo galimybę pabuvoti profesinio mokymo kūrybinėse dirbtuvėse „Karjera prasideda čia“. Šių dirbtuvių tikslas- parodyti jaunuoliams profesinio mokymo patrauklumą, padėti išsirinkti specialybę. Dešimtokai aplankė statybos technologijų ir verslo, paslaugų verslo, pramonės ir prekybos mokymo skyrius, įsitraukė į profesinio mokymo veiklas. Besidomintieji padavėjo ir barmeno specialybe lankėsi dirbtuvėje „Kalėdinio stalo serviravimas“, sužinojo etiketo reikalavimus, išbandė stalo puošybos elementus. Virėjo specialybe susidomėję mokiniai pabuvojo dirbtuvėje „Metų laikai“ vieno kąsnio sumuštinių gamyboje. Mokiniai, vadovaujami dėstytojo, gamino sumuštinius, kuriuos patys pabaigoje degustavo. Masažuotojo specialybės moksleivės mums atliko plaštakų taškinį bei pečių juostos masažą. Kirpėjo specialybės moksleivės pasiūlė išbandyti plaukų tiesinimo ir garbanojimo bei įvairių kasų pynimo dirbtuves. Mūsų merginos pasinaudojo galimybe atlikti vieną iš siūlomų galimybių ir liko labai sužavėtos.