Gegužės 9 dieną mokinių tarybos pirmininkės Kristinos bei karjeros koordinatorių Violetos ir Vidutės iniciatyva mokykloje vyko profesinio informavimo renginys, kuriame dalyvavo Alytaus profesinio rengimo centro specialistai ir mokiniai. Pirmiausia svečiai aktų salėje pristatė savo mokymo centrą ir specialybes, kurias galima jame įsigyti, atsakė į mokinių klausimus, parodė linksmą ir informatyvų filmą. Vėliau mūsų mokiniai buvo pakviesti iš arčiau susipažinti su kirpėjo ir kompiuterinių tinklų derintojo specialybėmis, nes svečiai demonstravo, kaip galima programuoti kompiuterius, valdyti robotukus ar susikurti gaminį ir jį atspausdinti specialiu spausdintuvu. Choreogrtafijos klasėje mokymo centro auklėtinės šukavo mūsų mokyklos mokines ir modeliavo joms šukuosenas.

20190411 094748Pamažu artėja pasirinkimo metas moksleiviams, kada teks nuspręsti, kur tęsti mokslus baigus 10 klasių. Prienų „Revuonos“ pagrindinės mokyklos dešimtos ir dešimtos produktyviojo mokymo (-si) klasių mokiniai balandžio 11 dieną vyko į Kauno Karaliaus Mindaugo profesinio rengimo centrą, kur vyko atvirų durų dienos. Renginio metu buvo pristatomos Karaliaus Mindaugo PMC vykdomos programos. „Populiariausiomis profesijomis kasmet išlieka paramediko, higieninės kosmetikos kosmetiko, masažuotojo, socialinio darbuotojo padėjėjo bei kirpėjo profesinio mokymo programos. Šių programų absolventai – sėkmingi praktikai, be kurių sunku įsivaizduoti šalies gydymo įstaigas, reabilitacijos, SPA, sveikatingumo ir grožio centrus. Renginio metu buvę šios mokyklos moksleiviai pasakojo savo sėkmės istorijas, vyko profesijų pristatymas „gyvai“, kai kiekvienas mokinys galėjo užeiti ir pasižvalgyti ko mokosi kiekvienos profesijos moksleiviai. Sužinojome, kad Karaliaus Mindaugo PMC mokiniai praktinius įgūdžius gali tobulinti aukščiausius šiuolaikinio paslaugų verslo reikalavimus atitinkančiame kirpimo, grožio ir susijusių paslaugų sektoriniame praktinio mokymo centre „Modus“. Profesinio mokymo centras yra aprūpintas modernia praktinio mokymo įranga, nuosekliai tobulinamos profesijos mokytojų technologinės kompetencijos, vyksta intensyvūs tarptautiniai projektai. Ši išvyka papildė mokinių žinias apie šio centro teikiamas paslaugas, o gal ir ne vienam parodė tolimesnės karjeros kryptį.

IMG 20181023 122554Karžygys prijoja kryžkelę. Prie jos akmuo su užrašu: "Į kairę suksi – galvos neteksi, į dešinę suksi - žirgo neteksi, tiesiai josi – daug vargo patirsi. Galvoja karžygys, ką daryti..."
(lietuvių liaudies pasaka). Šiandien mūsų dešimtokai, kaip ir šie karžygiai, atsidūrę kryžkelėje. Ir neatsitiktinai - juk dešimta klasė - tai amžiaus tarpsnis, kada jaunuoliai turi toliau pasirinkti savo gyvenimo kelią, tolimesnio mokymosi kryptį. Ir kaip žinoti, kas lems, kuriuo keliu pasukti? Mokiniai apie profesijų pasirinkimą susipažįsta įvairiais būdais: klasės valandėlių metu, pokalbiuose su psichologe ir ugdymo karjerai koordinatore , vadovaudamiesi tėvų patirtimi. Nusprendėme pasinaudoti posakiu "geriau vieną kartą pamatyk, negu dešimt kartų išgirsk", todėl gruodžio 11 dieną 10 kl. Ir 10pm mokiniai išvyko į pažintinę ekskursiją, į Kauną, kur susipažino su jiems rūpimomis profesijomis. Mokiniai kartu su klasės vadove ir ugdymo karjerai koordinatore apsilankė Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centre bei Kauno taikomosios dailės mokykloje. Jie susipažino su siuvėjo, ortopedinės avalynės gamintojo, gyvūnų prižiūrėtojo, bei kitomis profesijomis, jų ypatumais. Mokiniai patys išbandė jėgas kompiuterinėje grafikoje, piešė. Stebėjomės labai turtinga, brangia kabinetų ir dirbtuvių mokomąja įranga. Mokinius sudomino dėstytojų suteikta informacija apie mokymąsi mokyklose, projektines veiklos, įsidarbinimo, baigus mokyklas, galimybes, o taip pat - ir atlyginimus. Pažintį su profesijų įvairove pratęsėme prekybos ir pramogų centre „Akropolis". Praplėtę akiratį, papildę žinių bagažą apie profesijas, šiek tiek papramogavę, kupini kelionės įspūdžių, grįžome namo.

20190402 1004162019 m. balandžio 2 d. Prienų „Revuonos“ pagrindinėje mokykloje lankėsi Kauno informacinių technologijų specialistės, kurios 10 ir 10 PM klasių mokiniams suteikė informaciją apie profesijas, kurias siūlo ši mokykla. Mokiniai sužinojo, kokias profesijas galima rinktis baigus 10 klasių ir kokias klasės baigus 12 klasių. Besimokantys šioje mokykloje moksleiviai aktyviai dalyvauja ES, nacionaliniuose ir vietiniuose projektuose, turi galimybę dalyvauti dviejų- trijų mėnesių mainų programose užsienio šalyse pagal ERASMUS programą. Esant poreikiui, mokykloje profesijos besimokantiems moksleiviams išduodamas mokinio pažymėjimas, suteikiantis viešojo transporto ir kitas lengvatas. 100 proc. kompensuojamos kelionės išlaidos į mokyklą ir atgal 40 km atstumu. Moksleiviai aprūpinami mokyklos bendrabučiu, kurio kaina už mėn. Yra 15 eur. Mokyklos pristatymas suteikė išties daug informacijos mokiniams, kurie savo ateitį sieja su informacinėmis technologijomis.

WP 20180201 11 01 32 ProKaržygys prijoja kryžkelę. Prie jos akmuo su užrašu: ,,Į kairę suksi – galvos neteksi, į dešinę suksi – žirgo neteksi, tiesiai josi – daug vargo patirsi“. Galvoja karžygys, ką daryti... (Lietuvių liaudies pasaka).
Kiekvienas mokinys, o ypač dešimtokai, besirūpinantys savo ateitimi, sunerimę klausia: Ką daryti? Ką rinktis? Kur eiti? Kuo būti? Šiuo tikslu mokyklos karjeros koordinatorė psichologė Violeta Bendinskienė surengė dešimtokams visą ciklą renginių- dešimtokai kūrė savo karjeros planus, vyko į pažintinę profesinio veiklinimo išvyką Kaune. Čia 10 ir 10 PM klasės mokiniai turėjo progą artimiau susipažinti su Kauno maisto pramonės ir prekybos, Kauno technikos profesinio mokymo bei Karaliaus Mindaugo profesinių mokymų centrais. Revuoniškiai pamatė, kad mokiniai mokosi moderniai įrengtuose mokomuosiuose kabinetuose, laboratorijose ir praktinio mokymo dirbtuvėse.