IMG 28392013 m. gruodžio 6 d. Žiburio gimnazijoje vyko mokyklinių laikraščių autorių konferencija. Joje dalyvavo septynios mokyklos: Prienų „Revuonos" pagrindinė. mokykla, Prienų „Žiburio" gimnazija, Šilavoto pagrindinė mokykla, Marijampolės Rimanto Stankevičiaus pagrindinė mokykla., Raseinių „Šaltinio" vidurinė mokykla, Kaišiadorių „Algirdo Brazausko" gimnazija. Kiekvienos mokyklos atstovai pristatė savo mokyklų laikraščius.
Pirmieji savo mokyklos laikraštį „Sparnai" ir žurnalistų būrelį pristatė Marijampolės R. Stankevičiaus pagrindinės mokyklos mokiniai. Jie minėjo, kad dėl lėšų stygiaus laikraštuką žurnalistų būrelio nariai leidžia skaitmeniniu būdu. Pranešėjai papasakojo, ko siekiama būrelyje ir kokia jo svarba.

Mokyklos laikraštį Spindulėlis" pristatė Šilavoto pagrindinės mokyklos mokiniai. Šis laikraštis gyvuoja jau 15 metų. ir yra išleidžiamas kartą per mėnesį. Laikraščio šūkis yra: „Spindulėlis – tai jėga, jį skaitysim visada!".
Raseinių „Šaltinio" vidurinės mokyklos atstovai mums pristatė laikraštį pavadinimu „Versmė". Šio laikraščio pavadinimą sukūrė patys mokiniai. Laikraštį, kuris yra skaitmeninio formato, sudaro: pažinčių skyrelis, aktualijos, mokytojų ir mokinių mintys. Laikraštuką galima rasti šiuo adresu www.ejournal.emokykla.lt.
Savo laikraštį Salvė" pristatė Prienų „Žiburio" gimnazijos mokiniai. „Žiburio" gimnazijos atstovai mums papasakojo apie laikraščio istoriją ir apie jo dabartį. Pranešėjai kalbėjo, kad stengiasi rašyti vis įdomesnius straipsnius.
Kalbėjo ir mūsų mokyklos atstovai – septintokai Ugnė Alaburdaitė ir Karolis Brūzga. Ugnė pristatė mūsų mokyklos laikraštį „Revuona". Buvo parodyti keli laikraščio numeriai, padėkota laikraščio jauniesiems žurnalistams, kurie jau baigė mūsų mokyklą, ir jų vadovei lietuvių klabos mokytojai V. Pikčilingienei. Ugnė paminėjo, kad šiais mokslo metais laikraščio vadeles į savo rankas perėmė septintokai ir devintokai. Jiems vadovauja lietuvių kalbos mokytoja Vytautė Kurtovienė, kuri ir atlydėjo mokinius į konferenciją. Septintokai apklausė mūsų mokyklos mokinius apie laikraštį „Revuona". Apklausos rezultatus pristatė Karolis. Gaila, bet mūsų mokyklos mokiniai nelabai skaito laikraštį „Revuona", todėl buvo padaryta išvada, kad reikėtų rašyti dar aktualesnėmis ir įdomesnėmis temomis.
Apie savo laikraštį „Rašaluoti pirštai" papasakojo Kaišiadorių Algirdo Brazausko gimnazijos atstovai. Šis laikraštis yra platinamas bibliotekoje ir patį laikraštuką galima prenumeruoti. Jis yra skirtas visai mokyklos bendruomenei: mokytojams, mokiniams, jų tėveliams.
Rajono laikraščių atstovai, verslininkai įsteigė nominacijas ir įteikė laikraščių atstovams prizus. Buvusiai mūsų mokyklos mokinei ir laikraščio „Revuona" žurnalistei Gretai Radzevičiūtei rajoninio laikraščio „Naujasis Gėlupis" redakcija įteikė prizą už nuoširdžius straipsnius. UAB Alvydo verslas „Revuonos" laikraščio atstovams įteikė apdovanojimą „Už atidų žvilgsnį į mokyklos gyvenimą". Konferencijos pabaigoje buvo priimta rezoliucija.
Labai naudinga mums buvo ruošti pranešimą, išklausyti kitų mokyklų atstovų pristatymų. Pasisėmėme patirties, tikimės, kad mūsų laikraštis taip pat sulauks savo skaitytojo.

IMG_2839.JPG IMG_2886.JPG IMG_2902.JPG IMG_2914.JPG