006Antradienį, po pietų, devintokai ir dešimtokai lankėsi Prienų rajono savivaldybėje. Kaip rekomenduojama ugdymo plane, norime dalį pamokų vesti netradicinėje aplinkoje. Tad vieną pilietiškumo pagrindų pamoką „Vietos bendruomenė ir savivalda" sutiko vesti Prienų savivaldybės administracijos direktorius Algis Marcinkevičius. Pakvietęs į Mažąją salę, mokiniams paaiškino, kokie teisiniai dokumentai, svarbiausia Lietuvos Respublikos Konstitucija, garantuoja savivaldos teisę.

Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymas nustato savivaldybės sudarymo tvarką, veiklos principus, institucijas, jų įgaliojimus ir funkcijas, savivaldybės nario statusą, ūkinės ir finansinės veiklos pagrindus. Administracijos direktorius paaiškino, kad Prienų rajono taryba išrinkta demokratiškuose rinkimuose ketveriems metams. Ją sudaro 25 nariai, išrinkti įvairių partijų atstovai. Taryba slaptu balsavimu išrinko merą. Mero siūlymu, savivaldybės tarybos sprendimu skiriamas administracijos direktorius. Taryba kartą per metus pateikia savivaldybės gyventojams viešą atlikto darbo ataskaitą. Meras ir jo pavaduotojai gali būti tik LR piliečiai. Algis Marcinkevičius pristatė tarybos komitetus, kalbėjo apie tai, kaip jie nagrinėja įvairius klausimus, teikia išvadas bei pasiūlymus. A. Marcinkevičius paminėjo, kad yra sudarytas kontrolės komitetas. Direktorius papasakojo, kad Prienų rajone yra 10 seniūnijų, kurioms vadovauja konkurso būdu skiriami seniūnai.

Paskui ėjome į direktoriaus kabinetą. Nors šis kabinetas mums pasirodė kuklus, bet kaip sakė direktorius, kad tokio kabineto užtenka atlikti administracines funkcijas. Direktorius sakė, kad nėra tokių universitetų, kurie ruoštų merus ar administracijos direktorius, ir pridūrė, kad pats yra muzikos mokytojas.
Kai nuėjome į posėdžių salę, mokiniai galėjo atsisėsti į tarybos narių vietas. Čia direktorius paaiškino apie trejus metus veikiančią e-balsavimo sistemą, kuri neleidžia vienam už kitą balsuoti.
Moksleivių prezidentė A. Kurtovaitė padėkojo administracijos direktoriui už jiems skirtą laiką ir pridūrė, kad atsiradus sunkumams drįs kreiptis į savivaldos institucijas, o direktorius savo ruožtu pažadėjo dažniau susitikti su mokiniais, nes jie būsimi politikų rinkėjai.

003.JPG 006.JPG 009.JPG