IMG_2669Birželio 6 dieną  aštuoniolika Prienų „Revuonos“ vidurinės mokyklos mokinių su lydinčiomis mokytojomis vyko į edukacinę ekskursiją „Senieji Trakai“. Tai projekto „Svajonė žaisti“organizatorių dovana specialiojo ugdymo skyriaus mokiniams.

Pakeliui į Trakus užsukome į Aukštadvario girininkijoje esantį geologinį gamtos paminklą – Velnio duobę. Tai mitologinis - sakralinis kultūros paveldo objektas, įtrauktas į Europoje labiausiai saugomų 100 gamtos paminklų sąrašą. Sakoma, kad senovėje piemenys čia rasdavo velnių išmestų kryželių. Būdavo atsitikimų, kada genamos karvės užeidavo ant duobės liūno ir išplaukdavo į Škilietų ežerą. Praeiviai naktį dažnai girdėdavo kažkokius šūkavimus. Visa tai darydavę velniai, dėl to ir kilo pavadinimas „Velnio duobė“. Velniai neva puotaudavę apie vidurnaktį, todėl niekas nedrįsdavęs keliauti pro duobę sutemus. Tačiau mes be baimės ( juk artėjo vidurdienis) apėjome legendomis apipintą duobę, pasigrožėjome įspūdingais gamtos vaizdais, surengėme šaunią foto sesiją ir uodų genami nuskubėjome į autobusą. Juk mūsų kelionės tikslas – senieji Trakai.

Trakuose apsilankėme „Senojoje kibininėje“. Ši Karaimų gatvės gale įsikūrusi kibininė džiugina savo kepiniais nuo 1979 metų. Kibininės interjeras stebina unikaliomis freskomis, antikvarinėmis Trakų  nuotraukomis, tapybos darbais. Mus pasitikusi gidė pasakojo, kad tai vienintelė vieta Trakuose, kur galima paragauti ir kaimiškos, ir totoriškos, ir lietuviškos virtuvės skanumynų. Mokiniams buvo suteikta galimybė dalyvauti edukacinėje programėlėje „Kibinų kelias“. Čia mokiniai išgirdo apie karaimų istoriją, papročius ir mokėsi kepti kibinus. Daugelis iš specialiojo ugdymo skyriaus vaikų pirmą kartą kočiojo tešlą, mokėsi formuoti kibinus, džiaugėsi ir skanavo ir profesionalių virėjų, ir pačių mokinių pagamintų karaimų tautinių patiekalų.

Skaniai pavaišinti ir padėkoję svetingiems šeimininkams skubėjome į vandens pramogų centrą „Trasalis“. Čia ir mokiniai, ir juos lydinčios mokytojos 2 val. mėgavosi vandens pramogomis: plaukiojo baseinuose, sūkurinėse masažinėse voniose, kaitinosi pirtyse, čiuožinėjo vandens atrakcionais.  Vaikų akys ir šypsenos, juokas ir šūksniai buvo iškalbingi – SMAGU.  Esame dėkingi  jauniems ir iniciatyviems savanoriams iš Vilniaus, o ypač Jekaterinai Makarovai už suteiktą galimybę mokslo metus užbaigti tokia turininga ir įsimintina išvyka.

IMG_2657.JPG IMG_2669.JPG IMG_2685.JPG IMG_2686.JPG IMG_2690.JPG IMG_2692.JPG IMG_2693.JPG IMG_2697.JPG IMG_2703.JPG IMG_2704.JPG