IMG_0527

Š. m.  gegužės 24 d. rytą Prienų „Revuonos“ vidurinės mokyklos 7a klasės mokiniai kartu su auklėtoja Vita Pikčilingiene susiruošė į pažintinę kelionę po Rygą.

Į ekskursiją su mumis taip pat važiavo mūsų draugai iš Kauno ,,Palemono” vid. mokyklos. Pirrmiausia aplankėme Rundalės rūmus. Rundalės rūmai – barokinio stiliaus dvaro rūmai Latvijoje, Žiemgaloje. Dėl savo puošnumo ir viduje juntamos prabangos neretai vadinami Baltijos Versaliu. Rūmai pastatyti 1736-1740 metais. Rūmuose buvo net 138 kambariai (šiuo metu lankytojams atviri 50), dvi didžiulės salės – Baltoji ir Auksinė, įdomus hercogienės miegamasis ir modernus to laiko tualetas. Tikriausiai nė viename Lietuvos dvare nepamatysime tokios prabangos ir puošnumo. Stebina atkurtos net menkiausios dalelės. Rūmuose buvo gyvenama iki  1920 metų. Pro rūmų langus atsiveria nuostabus prancūziško stiliaus sodas.

Kelionę tęsėme ir apsilankėme  garsiajame  Rygos zoologijos sode. Rygos Zoologijos sodas įsikūręs didžiausiame Rygos parke „Mežaparks“, Kišezers ežero pakrantėje.  Šis 20 ha plotą užimantis zoologijos sodas buvo įkurtas XX a. pradžioje, o  dabar čia gyvena jau 405 rūšys gyvūnų: žinduoliai, paukščiai, žuvys, bestuburiai, amfibijos ir reptilijos. Daugiau kaip 40 šių rūšių yra įtrauktos į Raudonąją knygą. Iš viso čia įkurdinta daugiau kaip 3500 gyvūnų.

Žinoma, Rygos perlas – jos širdis Vecryga(Senamiestis). Latvijos sostinės senamiestis įtrauktas į UNESCO saugomų objektų sąrašą kaip eksponuojantis didžiausią Europoje Art Noveau architektūros pastatų kolekciją. Vaikštinėdami senamiesčio gatvelėmis pamatėme Rygos pilį, Konvento Setą, ,,Tris brolius", Švedų vartus, Rygos sienos bokštą, Katės namą, Laisvės paminklą, Juodagalvių riterių rūmus, Mažają ir Didžiają Gildijas, Laimos laikrodį, Domo katedrą, Šv.Petro katedrą, Ortodoksų katedrą, Šv.Jokūbo bažnyčią. Taip pat pamatėme ir garsiają ,,brėmeno muzikantų” skulptūrą. Sakoma, jeigu sugalvojęs norą paliesi visus skulptūros gyvūnus, tavo noras išsipildys.
Kai susipažinome su Latvija, grįžome į Lietuvą, nakvojome Šventojoje. Ryte aplankėme Šventosios pajūrį bei vaikštinėjome Palangoje. Nors truputį pavargome, mes likome patenkinti įdomia turininga kelione.