20210916 111823Rugsėjo 16 dieną šeštų klasių mokiniai aplankė Alytų – Dzūkijos krašto sostinę. Pirmiausia aplankėme Alytaus kraštotyros muziejų, kur susipažinome su jo ekspozicija, išgirdome audiogido pasakojimą apie Alytaus istoriją, kaip miestas susikūrė, vystėsi ir augo, kokių sunkumų patyrė įvairiais laikotarpiais, aplankėme muziejuje vykstančias parodas. Visus sudomino ant muziejaus išorinės sienos įkomponuotas 1613 m. Lietuvos Didžiosios kunigaikštystės žemėlapis, kuriame gana sunkiai radome mums gerai žinomus miestus, pavadintus šiek tiek kitaip ir užrašytus kitokiu šriftu. Prienus atrasti buvo nesunku, nes jie vadinosi Prenaj, bet Alytaus teko paieškoti, nes tais laikais jis vadinosi Olita.

Ekskursijų vadovė Birutė mus supažindino su įdomiausiais Alytaus miesto parkais, paminklais, papasakojo daug įdomių legendų apie vaiduoklius ir miesto parkų gyventojas voveraites, palydėjo prie aukščiausio Lietuvoje pėsčiųjų tilto ir Alytaus piliakalnio. Vėl išgirdome legendų apie kunigaikščius, vaidilutes ir užkerėtas varles, upelyje laukiančias bučinio.
Pasakojimai ir legendos buvo įdomūs, tačiau vaikai nekantravo kuo greičiau nuvykti į Tarzaniją ir ten išbandyti savo jėgas Lipynių mieste. Po instruktažo vaikai pasklido po trasas, bet pasirodė, kad žiūrėti video ir pačiam išbandyti kopimą yra visiškai skirtingi dalykai. Kai kuriems teko įveikti aukščio baimę, pasimokyti atlikti visus veiksmus nuosekliai ir neskubant, kitiems gi teko padėti draugams, juos padrąsinti, parodyti pavyzdį, o kai kuriems net teko kviesti instruktorius, kad padėtų įveikti trasas, kurios pasirodė per sunkios. Džiaugiuosi, kad vaikai buvo labai draugiški, pagelbėjo vienas kitam, rūpinosi draugais, tad visi kupini įspūdžių sėkmingai grįžome namo.

20210916_104029.jpg 20210916_104220.jpg 20210916_104533.jpg 20210916_111120.jpg 20210916_111823.jpg