DSC 0189Prienų ,,Revuonos‘‘ pagrindinės mokyklos 7a, 8b ir 10j klasių mokiniai vykdo edukacinę projektinę veiklą. ,,Tautinis paveldas ir sveika mityba‘‘ – tokį projektą iniciavo technologijų mokytoja metodininkė Rasa Uleckienė, lietuvių kalbos mokytoja Vita Pikčilingienė bei tikybos ir lietuvių k. mokytoja Daiva Žuvaitienė. Projekto tikslas - pristatyti mokiniams tautos kulinarinį paveldą ir skiepyti sveikos mitybos principus. Mokiniai kartu su mokytojomis aptarė sveikos mitybos reikalavimus ir taisykles bei sveikos mitybos įtaką žmogaus sveikatai. Mokiniai analizavo sveikos mitybos piramidę ir išsiaiškino, kad sveika mityba yra tokia, kuomet organizmas gauna visas jam reikalingas medžiagas ir energiją idealiam svoriui palaikyti. Maistas yra svarbus ligų profilaktikai ir sveikatos stiprinimui.

Projektinės veiklos apibendrinimas sutapo su Prienų rajono rudens švente "Rudens spalvos‘‘, kurios tema – bulvė. Mokiniai nusprendė atstovauti "Revuonos‘‘ bendruomenei. Besiruošdami šventei, kūrė ketureilius apie bulvę, kuriuos vėliau sudėjo į skanduotę, susipažino su bulvės maistinėmis savybėmis, o šventės metu ragavo įvairių bulvinių patiekalų. Dėkojame mamoms, padėjusioms pasirengti šventei: Vaidai Rukienei už sveikuolišką šokoladinį bulvių pyragą ,,Brownie‘‘, kuris sulaukė daug pagyrų, Kristinai Sabaliauskienei už "Bulvių plokštainį (kugelį)‘‘ ir Jūratei Kurlavičienei už "Tarkuotų bulvių dubenėlius‘‘. Šventės metu mokiniai turiningai praleido šeštadienį, prisiminė sveikos mitybos principus ir taisykles bei pagilino sveikos mitybos įpročius.

DSC_0189.JPG DSC_0192.JPG