Kasmet gruodžio 9-oji visame pasaulyje minima Jungtinių Tautų paskelbta Tarptautinė antikorupcijos diena, skirta atkreipti dėmesį į plintančią korupciją ir paskatinti žmones su ja nesitaikstyti.

Per pilietiškumo pamokas istorijos mokytoja Asta Lasatienė  10a ir 10b klasių mokinius  susipažindino su Transparency International Lietuvos skyriaus atliktu diagnostiniu tyrimu, kuris atskleidė įvairių socialinių grupių požiūrį į institucinį bei geografinį korupcijos paplitimą Lietuvoje, jų patirtį, susiduriant su korupcijos atvejais, o taip pat įvertintas Lietuvos antikorupcinis potencialas. Remdamiesi tyrimo rezultatais, moksleiviai pasiruošė plakatus, kuriais norėjo atkreipti mokyklos bendruomenės dėmesį į korupcijos daromą žalą, jos mastus ir gyventojų požiūrį į kyšininkavimą. Savo kūrinius su statistiniais duomenimis, įvairiais šūkiais apie korupciją Lietuvoje mokiniai demonstravo pirmame ir  antrame aukšte, taip pat pradinių klasių korpuse po antros ir trečios pamokos. Kamilė Tamošiūnaite (11 klasės mokinė) paruošė įvairių šūkių antikorupcine tema, kurie papuošė antrojo aukšto langus. Violeta Keturakyte ir Silvija Vaitauskaitė (10b klasės mokinės) paruošė antikorupcinių lankstinukų, raginančių jaunimą atkreipti dėmesį į šią problemą ir išgirdus ar pamačius būtinai pranešti atitinkamoms institucijoms. Dešimtokai pertraukų metu lankstinukus išdalino mokiniams ir mokytojams.

Akcijos akimirkas įamžino ir ją koordinavo direktorės pavaduotoja ugdymui Dalia Skučienė.

P9080005.JPG P9080010.JPG P9080013.JPG

Istorijos vyresnioji mokytoja  Asta Lasatienė