"Šypsena - tai pro tavo veido langą šviečianti šviesa, kuri sako žmonėms, jog tavo širdis yra namie."Bruno Ferrero

Prienų "Revuonos" vidurinės mokyklos bendruomenė jau trečius metus organizuoja akciją "Padovanok vaikui šypseną". Jos metu mokiniai atneša į mokyklą žaislus ir knygeles, kurias vėliau išdalina Prienų miesto lopšelių darželių mažiesiems. Šio renginio iniciatoriai ir organizatoriai – mokinių tarybos nariai ir mokytoja Kristina Kravčenko. Jie ir šių metų gruodžio mėnesį ragino mokinius atnešti į mokyklą jau nenaudojamus, tačiau tvarkingus ir nesudėvėtus žaislus ar knygeles. Kaip ir tikėjomės, mokiniai jų atnešė labai daug. Todėl norime padėkoti tiek mokiniams, tiek jų tėveliams, kad jų širdyse yra noras dalintis. Džiaugiamės, kad jie yra labai turtingi – ne materialiniais dalykais, bet savo vidumi. Jų gerumo dėka galėjome aplankyti visų trijų Prienų miesto darželių vaikučius, padovanoti jiems dovanėlių ir pradžiuginti prieš didžiąsias metų šventes.

Be abejo, mes netik dovanojome vaikams dovanėles, bet mūsų 5a, 5b ir 7a klasių mokiniai rodė vaikučiams vaidinimus. Mokinių tarybos nariai, jaunieji aktoriai, jų klasių vadovės, direktorė Ilona Balčiukynienė, pavaduotoja ugdymui Dalia Skučienė gruodžio 13 d. vyko į lopšelį darželį "Pasaka", gruodžio 14 d. į lopšelį darželį "Saulutė" ir gruodžio 15 d. apsilankė pas lopšelio darželio "Gintarėlis" vaikučius. Mažiesiems labai patiko mokinių pasirodymai, jie noriai fotografavosi su jaunaisiais mūsų mokyklos aktoriais. Direktorė Ilona Balčiukynienė sveikino lopšelių darželių vaikučius su artėjančiomis gražiausiomis metų šventėmis.

Dėkojame lopšeliams darželiams, kurie mus maloniai priėmė, nes mes gavome daugiau nei davėme. Juk jeigu sakytume, kad šypsenas vaikučiams mes dalinome neatlygintinai, tai būtų neteisinga. Nėra nieko maloniau už tai, kai matai besišypsančius ir besidžiaugiančius vaikus, kai gali su jais pabendrauti.

nuot1.jpg nuot2.jpg nuot3.jpg nuot4.jpg

Socialinė pedagogė Vaida Miknevičienė

Revuoniskiai_maza.jpg

Jau treti metai Prienų „Revuonos“ vidurinėje mokykloje vykdoma gerumo  akcija „Padovanok vaikui šypseną“. 8b klasės mokiniai taip pat buvo aktyvūs šios akcijos dalyviai ir atneštas knygeles, žaislus nusprendė padovanoti socialinės  globos namų auklėtiniams. Septyni šios klasės mokiniai su klasės vadove Loreta Vainalavičiūte apsilankė  Vilijampolės socialinės globos namuose  Kaune. Šiuose globos namuose gyvena vaikai ir jaunimas, kurie  nuskriausti likimo, nes yra neįgalūs, dauguma jų neturi tėvų.

Vaikščiojome po atskiras patalpas, kuriose buvo vaikų grupelės. Vieni vaikai negali judėti, kiti turi protinę negalią. Todėl pamatę mus, kai kurie apsidžiaugė sulaukę lankytojų, o kai kurie dėl savo neįgalumo tiesiog nesuprato, ko mes atėjome. Lengvesnę negalią turintys vaikai noriai bendravo su mumis ir džiaugėsi gavę po mažą dovanėlę. Kai aplankėme visas grupeles, socialinė darbuotoja pasiūlė pasižvalgyti po darbo terapijos kabinetus. Čia  mes nustebome pamatę, kokius gražius, sudėtingus ir didelius darbus iš siūlų, medžio, popieriaus, tekstilės ir kitų medžiagų  padaro neįgalūs žmonės.

Viešnagės  Vilijampolės socialinės globos namuose mes niekada nepamiršime. Džiaugiamės prieš didžiąsias šventes pasidalinę gerumu su kitais, bet kartu tai buvo įsimintina  diena visam gyvenimui. Supratome,  kokias pasekmes vaikams gali sukelti jų tėvų rūkymas, alkoholio ir narkotikų vartojimas, nes toks likimas gali ištikti bet kurį iš mūsų.

Roberta Šalčiūtė, 8b klasė mokinė