IMG1424Tokia buvo 2015 metų technologijų olimpiados tema. Olimpiada jau ne pirmi metai vyksta Prienų „Žiburio" gimnazijoje. Šiais metais į olimpiadą atvyko 20 dalyvių, iš 7 rajono gimnazijų, vidurinių ir pagrindinių mokyklų. Deja, lyginant su praeitų metų dalyvių skaičiumi, dalyvių buvo trečdaliu mažiau. Kaip ir dailės olimpiadoje, jie atsivežė namų darbą, o darbo fragmentą atliko olimpiados metu. Mokiniai buvo vertinami trijose amžiaus grupėse: tarp 7-8, 9-10, 11-12 klasių. Mūsų mokyklai atstovavo technologijų mokytojos Vilmos Glaveckienės vadovaujami vaikinai: 8a klasės mokinys Erikas Mažeika ir 9 klasės mokinys Rimantas Žvaliauskas. Erikas jau antri metai dalyvauja technologijų olimpiadoje. Erikas ir Rimantas pasirinko konstrukcinių medžiagų technologijas ir kūrė darbus iš medienos. Tai - lentynėlė-šviestuvas ir lentynėlė žurnalams laikyti. Mokytojos Rasos Uleckienės 7 klasės mokinė Dovilė Rasimaitė atliko darbą, panaudodama netradicinę medžiagą - natūralaus vaško bičių korius. Jį sukūrė penkis paveikslus, pagrindinį motyvą-meškiuką, išpjaustydama bičių vaško koryje.

Įvertinus mokinių darbus, mūsų mokiniai neliko nepastebėti. Dovilė užėmė trečiąją vietą, o Erikas ir Rimantas - antrąsias. Džiaugiamės šiais kūrybingais ir darbščiais mokiniais, nes technologijų darbai reikalauja ypatingai daug kantrumo, atidumo, gebėjimo dirbti sudėtingomis technologijomis.

IMG1411.jpg IMG1412.jpg IMG1413.jpg IMG1415.jpg IMG1418.jpg IMG1424.jpg IMG1429.jpg IMG1432.jpg