IMG768Pleneras vyko š. m. birželio mėn. 11 d. Kvietkinės km. (Kalvarijos sav.), vaizdingoje vietoje įsikūrusioje skulptoriaus Zigmo Buterlevičiaus sodyboje. Jį organizavo Kalvarijos meno mokyklos dailės mokytoja Ilona Šidlauskienė.
Dailės pleneras ,,Po dangaus skliautu raštuotu" vyko trečią kartą, dalyvavo Kalvarijos meno mokyklos, Lazdijų meno mokyklos, Prienų „Revuonos" pagrindinės mokyklos, Lazdijų meno mokyklos - Krosnos filialo dailės mokytojai ir mokiniai.

Mūsų mokyklai atstovavo šie 8a klasės mokiniai: Aistė Sorakaitė, Erika Riliškytė, Karolina Balionytė, Gabrielė Dujutė, Deimantė Černevičiūtė ir Arijus Jurevičius. Mokinius globojo ir patarimus dalino dailės mokytoja metodininkė Rasa Uleckienė.
Pleneras – tai tapymas/piešimas iš natūros gamtoje, vaizduojant matomus vaizdus ir perteikiant natūralias gamtos spalvas. Išnaudojamos mokymosi ir kitos galimybės, kurių neįmanoma realizuoti dirbant uždaroje patalpoje. Sodyboje gausu autentiškų žemės ūkio padargų, namų apyvokos daiktų, didelių akmens riedulių.
Šiltos ir saulėtos dienos metu mokiniai sukūrė šiuos darbus: panoraminio ar kamerinio gamtos vaizdo etiudą, studiją, atskleidžiant toninę perspektyvą, fiksuojant atmosferos pokyčius.
Nuotaiką skaidrino svetingi sodybos šeimininkai, draugiški jų šunys ir maudynės ežere.
Rugsėjo mėnesį plenero metu sukurti darbai bus eksponuojami mūsų mokykloje.