Saulėtą rugsėjo 23-iosios rytą „Revuonos“ vidurinės mokyklos delegacija, kurią sudarė mokyklos direktorė Ilona Balčiukynienė, direktorės pavaduotoja Dalia Skučienė, mokytojos Vidutė Kuzmauskienė ir Kristina Kravčenko, 6 mokiniai: Erika Sinkevičiūtė, Tomas Būras, Gabrielė Garmutė, Gytis Pikčilingis, Laura Laukaitytė, Redas Kazlauskas, bei Prienų krašto muziejaus darbuotoja Eugenija Vaitkevičiūtė  išvyko į Lenkiją, Parczew miestelį, kuriame vyko Tarptautinis Jogailaičių mokyklų sąskrydis. Kelionės tikslą pasiekėme tos pačios dienos vakarą. Mus pasitiko Parczew miestelio burmistras ir meras. Susipažinę ėjome įsikurti.

Rugsėjo 24-oji prasidėjo iškilmingu Tarptautinio Jogailaičių mokyklų sąskrydžio atidarymu. Jame dalyvavo 6 mokyklos. Po atidarymo visi sąskrydžio dalyviai buvo pakviesti apžiūrėti miestelį  Kozlowka. Čia didžiulį įspūdį paliko miestelio pasididžiavimas – puikūs 18 amžiaus bajorų rūmai, kurie yra  geriausiai prižiūrėti ir autentiškiausi rūmai visoje Lenkijoje. Po to viešnagę tęsėme viešojoje Vladislovo Jogailos vardo gimnazijoje. Gimnazijos direktorius Witold Jakubas aprodė mokyklą. Vėliau aplankėme Parczew miestelio parką, įžymias vietas bei miestelio katedrą-baziliką, kurios kunigas labai įdomiai pasakojo apie istorinius Lietuvos ir Lenkijos ryšius, apie tai, kas sieja šias dvi tautas. Vakare visi dalyviai rinkosi gimnazijos sporto salėje. Čia vyko mokyklų atstovų prezentacija. Mūsų mokyklai atstovavo mokyklos direktorė Ilona Balčiukynienė, direktorės pavaduotoja Dalia Skučienė ir vertėja Eugenija Vaitkevičiūtė. Po mokyklų prisistatymo gimnazijos merginų ansamblis pavergė klausytojus savo nuostabiais balsais, o pakviesti į renginį aktoriai Agnieszka Sitek bei Tomasz Medrzak skaitė mokinių kūrybą. Vakare gimnazijos vidiniame kiemelyje stebėjome grupės „Sigillum Ignis“ ugnies teatro pasirodymą.

Rugsėjo 25-oji diena buvo paskutinė Lenkijoje. Iš ryto gimnazijoje turėjome galimybę pamatyti Žalgirio mūšio inscenizaciją, kurią atliko Liublino Riterių brolijos nariai. Po apdovanojimų ir iškilmingų atsisveikinimo žodžių dar ilgai bendravome vieni su kitais.

Nuoširdžiai dėkojame mokyklos direktorei Ilonai Balčiukynienei, pavaduotojai Daliai Skučienei už suteiktą galimybę susipažinti su kitos šalies istorija, kultūra, švietimo sistema.

Gytis Pikčilingis, 8a klasė

2[1].jpg 35[1].jpg 37[1].jpg 38[1].jpg Picture 005.jpg Picture 076.jpg