IMG578Tai jau šeštoji paroda, surengta Lietuvos dailės muziejui bendradarbiaujant su žinomu mados istoriku Aleksandru Vasiljevu. Šį kartą ji – apie penkto ir šešto dešimtmečių madą, žvelgiant į ją neįprastu rakursu. Šioje parodoje, vykstančioje Lietuvos taikomosios dailės muziejuje Vilniuje, lankėsi dailės ir technologijų mokytojos Rasos Uleckienės vadovaujamo netradicinio ugdymo užsiėmimo narės 7a, 7b, 9a klasių mokinės.

Lietuvos taikomosios dailės muziejaus svetainėje www.ldm.lt parodos anotacijoje sakoma: "Mada yra civilizacijos atributas. Politinio, ekonominio, kultūrinio gyvenimo įvykiai, socialiniai sukrėtimai ją stipriai paliečia ir keičia, ji atsispindi istorijos veidrodyje. Vienas dramatiškiausių periodų XX a. žmonijos būtyje – Antrasis pasaulinis karas – paliko po savęs griuvėsius, atominę bombą ir politikų valia perbraižytą Europos žemėlapį. Karo metai privertė moteris pereiti prie praktiškesnių, labiau „vyriškų" drabužių ir, suprantama, pakeitė jų išvaizdą. Tiesą sakant, military stilius į neabejingų madai moterų drabužines įsigavo karui dar kaip reikiant neįsisiūbavus".
1947 m. Paryžiuje atsidarę mados namai „Christian Dior" pasiūlė moterims viliojantį New Look siluetą. Naũja buvo grakščiõs, jausmingos, siekiamos moters įvaizdis. Ilgi ir platūs „saulės" kirpimo sijonai derėjo su ryškiai siaurėjančias korsažais, nuolaidžiais pečiais ir gundančiomis iškirptėmis. Kartu su išmoningais Dioro modeliais į ekspoziciją įtraukti ir įspūdingi haute couture (aukštosios mados) pavyzdžiai, siūlyti rinkai jo varžovų ir konkurentų – mados namų „Pierre Balmain", „Jacques Fath", „Jacques Griffe", „Huber de Givenchy", „Cristóbal Balenciaga", „Madame Grès".
Profesionalaus gido vedini išgirdome išsamią, turtingą mados pasaulio žiniomis ir kupiną gyvenimiškos patirties kalbą. Žavėjomės eksponatų- išskirtinio modelio, audinių suknelėmis, batelių, įvairių aksesuarų gausa ir spalvingais pokario papuošalais.
Po ekskursijos parodos salėse mergaičių laukė praktinė užduotis- sukurti gėlės žiedą primenančias sukneles. Ant popieriaus lapų ėmė ryškėti subtilūs, dienos metu dėvimų suknelių siluetai ir ištaigingų, prabangų audinį primenančių suknelių piešiniai. Atlikus užduotį buvo surengta pieštų suknelių paroda ant improvizuoto podiumo. Švytintys mergaičių veidai skelbė - aš sukūriau, aš daug sužinojau, lankymasis parodoje praplėtė mano akiratį, įgijau naujų žinių būsimiems darbams, meno projektams.