IMG 3354Kovo 20 dieną minima Pasaulinė Žemės diena, astronominis pavasaris. Šiomis dienomis dienos ir nakties ilgumas tampa vienodas visuose žemės rutulio kampeliuose – ateina pavasario lygiadienis. Lietuvai atgavus nepriklausomybę, Žemės dienos iniciatorius Johnas McConnellis kreipėsi į mūsų tautą , ragindamas globoti mūsų Žemę ir kovo 20 dieną minėti kaip Pasaulinę Žemės dieną. Nuo 1992 metų Žemės diena oficialiai įteisinta ir Lietuvoje. Šią dieną rengiamos šventės, išvykos į miškus ir parkus , kalbama apie mūsų planetos išsaugojimą.

Ta proga Prienų „Revuonos" pagrindinės mokyklos 3a ir 3b klasių mokiniai apsilankė Prienų regioninio parko lankytojų centre, kur šio centro administratorė Larisa Šaltienė mums ir papasakojo apie Pasaulinę Žemės dieną, bei pristatė viešnią – sveikuolių klubo „Vermetė" narę , alpinistę, Gražiną Mikušauskaitę. Ji mums papasakojo apie alpinizmo atsiradimą, alpinistų atributiką, nuotykius kopimo į kalnus metu, rodė nuotraukas ir skaidres, mokė surišti „vedlio mazgą". Visi kartu žiūrėjome ir aptarėme filmuką „Vėžlio planeta". Tiktai visi kartu saugodami gamtą, išsaugosime mūsų planetą - Žemę.

IMG_3328.JPG IMG_3331.JPG IMG_3336.JPG IMG_3337.JPG IMG_3348.JPG IMG_3354.JPG