metodine_diena_012Šių metų kovo 25–27 d. Vilniuje, Litexpo parodų rūmuose buvo rengiamos septynios metodinės dienos mokytojams įvairiomis temomis. Specialiojo ugdymo skyriaus pedagogai kovo 27d. vyko į Vilnių, į metodinę dieną „Galiu kitaip“.

Šios Metodinės dienos tikslas – tobulinti bendrojo ugdymo mokytojų gebėjimus individualizuoti ugdymo procesą atsižvelgiant į kiekvieno mokinio ugdymosi poreikius.

Renginyje mokytojai sužinojo naujos informacijos apie mokymą ir mokymąsi vadinamojoje inkliuzinėje klasėje, sėkmingo integruoto ugdymo strategijas užsienio šalių mokyklose (Jungtinėje Karalystėje). Mokytojai gavo žinių, kaip dirbti su mokiniais, turinčiais disleksijos požymių, gabiais mokiniais, panaudoti stebėjimo, diagnostinio vertinimo duomenis mokymuisi, buvo aptarta bendradarbiavimo su tėvais svarba.

Didelį įspūdį paliko lektorius Igoris Vasiliauskas, skaitęs paskaitą: „Asmenybes savęs pažinimo metodai. Vardan ko pasirinkau mokytojo vaidmenį?“ Pranešimas palietė kiekvieną sėdėjusį salėje, privertė susimąstyti  apie savo pašaukimą.

Kita lektorė Bridget M. Middlemas atvykusi ir Didžiosios Britanijos Roehamptono universiteto (Londonas) pasidalino darbo su specialiųjų poreikių mokiniais patirtimi. Džiugu, kad naudojame panašius metodus dirbdami su negalios paliestais vaikais, kaip ir vakaruose.

Gera, kad vyksta tokie renginiai, gerinantys dirbančiųjų su specialiųjų poreikių mokiniais kompetencijas, kreipiamas vis didesnis dėmesys SUP turinčių mokinių integracijai į bendrojo lavinimo kokyklas.