zoolo 029Specialiojo ugdymo skyriaus 5–10 lavinamųjų klasių mokiniai kartu su mokytojomis Asta, Ramune ir padėjėja Daiva dvi dienas rinko giles, ketindami dalyvauti Kauno zoologijos sodo jau 20–tus metus organizuojamoje akcijoje „Gilė 2012“ ir apsilankyti zoologijos sode. Pažintinės ekskursijos oras žadėjo būti puikus.

Atvykus į Kauną pirmiausia pasivaikščiojome Ąžuolyno parke, apžiūrėjome senus ąžuolus, pasigrožėjome paauksintais klevais, išlakiomis liepomis.

Atėję į zoologijos sodą visų pirma išvydome vilkus ir hienas bei beždžionių šeimyną. Patinas su patele tupėjo apsikabinę, o jaunikliai vienas kitą blusinėjo. Surinktas giles atidavėme į pašarų skyrių. Mokiniai norėjo išvysti žirafas. Deja, neteko, nes žirafoms šiuo metų laiku per šalta. Visus sužavėjo pelikanai. Šie išdidūs ir stambūs paukščiai būriavosi prie pat aptvaro ir tarsi demonstravo savo rausvus apdarus, didžiulius snapus bei pozavo.

Mokiniai Atpažino kengūras, vaikštinėjančius asilus, pasigedo begemotų ir povo, kuriuos matė praėjusį kartą. Ypač patiko akvariume ir terariume. Mokiniai taip pat gėrėjosi įvairiaspalvėmis papūgėlėmis, šikšnosparniais ir kt. sparnuočiais.

Sužinojome, kas baltojo lokio Kasparo kaimynai beriberai iškeliavo į Čekiją. Lokio „namus“ ketinama rekonstruoti, o jis pats šiuo metu serga.

Ryte pats tinkamiausias metas lankytis zoologijos sode, nes gyvūnai šeriami. Pamatėme beveik visus: liūtus, tigrą, kupranugarius, stumbrą, lamą, lapes, prerijų šuniukus, ruonį ir daugybę kitų. Mūsų ir mokinių lūkesčiai išsipildė, rudens saulė ne tik švietė, bet ir šildė. Išvyka į Kauną praplėtė akiratį ir paliko gražius prisiminimus. Esame dėkingi visiems, kurie suteikė tokią galimybę.

zoolo 003.jpg zoolo 009.jpg zoolo 013.jpg zoolo 016.jpg zoolo 021.jpg zoolo 029.jpg zoolo 032.jpg zoolo 037.jpg zoolo 038.jpg zoolo 041.jpg zoolo 045.jpg zoolo 046.jpg