Picture011Prienų „Revuonos" pagrindinės mokyklos pradinių klasių mokiniai noriai lanko Krašto pažinimo būrelį. Šiais mokslo metais vaikai tęsia pažintines išvykas po mūsų gimtąjį miestą. Įsimintiniausios spalio mėnesį vykusios išvykos: edukacinė pamoka „Kultūros paveldas mano gimtinėje" ir „Prienų tilto istorija". Pamokas mokiniams vedė Nemuno kilpų regioninio parko lankytojų centro Prienuose administratorė Loreta Šaltienė.

Edukacinės pamokos „Kultūros paveldas mano gimtinėje" metu Krašto pažinimo būrelio mokiniai kartu su mokytoja Virginija Abramavičiene lankėsi Prienų bažnyčioje. Mokiniai sužinojo apie bažnyčios, kuri pastatyta 1870 m., atsiradimo istoriją, architektūrą, bažnyčioje esančių paveikslų reikšmę, apdailos ir inerjero detales. Lankymosi metu buvo primintos bažnytinės apeigos, bažnytinės šventės.
Pamokų „Prienų tilto istorija" metu pradinukai sužinojo Prienų tilto, pastatyto 1914 m., istoriją. Prienų tiltas pavadintas buvusio Prienų burmistro Juliaus Greimo vardu. Įdomu buvo sužinoti, kad 1915 m. Prienų tiltą susprogdino pati Lietuvos kariuomenė, bijodama priešų antpuolio. Vėliau tiltas buvo atstatytas, bet jį nunešė ledonešiai. Teko vėl atstatyti tiltą. Antrojo pasaulinio karo metu tiltas buvo saugomas, bet vistiek susprogdintas. Karo metu, kad rusų kariuomenė galėtų persikelti į kitą pusę, pastatė pontoninį tiltą. Šiandien Prienų tiltas restauruotas, jo ilgis 227 m, plotis 11 m.
Pradinių klasių mokiniai džiaugiasi, kad turi galimybę lankyti Krašto pažinimo būrelį.
Pamokos, nuolat vykstančios netradicinėse erdvėse, padeda sužinoti pagrindines tautos vertybes, dar labiau mylėti savo kraštą, priartėti prie gražios mūsų istorijos.

Picture003.jpg Picture006.jpg Picture008.jpg Picture009.jpg Picture011.jpg nuotraukos001.jpg nuotraukos007.jpg nuotraukos010.jpg