penktokai 087Visus šeštokus neramino tai, kad mokykloje jau pusantro mėnesio mokosi kažkokie apsišaukėliai, kurių negalima vadinti nei pradinukais, nei penktokais, mat niekas to garbingo vardo jiems dar nesuteikė. Pasitarę šeštokai nusprendė surengti penktokams krikštynas.

Prieš pat rudens atostogas, spalio 25 dieną, ketvertas šeštokų: Emilija, Dovilė, Lukas ir Dominykas, užlipo į trečią aukštą ir pasibeldė į būsimų penktokų klasės duris. Kabinete mokiniai kartu su savo klasės vadove, kuri mokykloje jiems kaip mama, su nerimu laukė šeštokų. Šie pasisveikinę trumpai papasakojo, ko čia atėjo. Kadangi penktokai dar neturėjo vardų, jiems buvo suteikti laikini vardai. Kortelės su laikinais vardais: Bitė Maja, Šrekas. Fiona, Bartas Simpsonas, Žmogus Voras ir kt., buvo prisegtos būsimiems penktokams ir jų klasės vadovei, kuri tapo Supermene.

Būsimi penktokai buvo išrikiuoti po du ir turėjo sekti paskui šeštokus kartodami saknduotės žodžius. Visa eisena keliavo po mokyklos koridorius, kol priėjo aktų salę, kurioje nekrikšų laukė mokyklos moksleivių klubo vadovė Kristina Kravčenko, mokyklos prezidentė Augustė Kurtovaitė, fotografuoti mus sutikęs Algirdas Lukoševičius ir likusieji šeštokai. Prie salės durų laukė pirmas išbandymas – kulinarijos meistrų – Lino, Kristupo ir Alvaro – pagamintas grožio eleksyras, kurio privalėjo paragauti visi, norintys tapti penktokais, ir, žinoma, jų rūpestingoji mama Zita. Kas laižėsi, kas purtėsi ir žiaukčiojo, bet visi raudono eleksyro ragavo ir tikėjosi visada būti gražūs ir laimingi.
Salėje pasiryžusius krikštytis pasveikino mokyklos prezidentė Augustė Kurtovaitė, ji taip pat paminėjo, kad tokį gausų būrį prižiūrėti mamai Zitai tikrai per sunku, todėl visiems pristatė būsimų penktokų krikšto močią Kristiną Kravčenko.
Po Kristinos Kravčenko sveikinimų žodis buvo suteiktas šeštokams. Pirmieji savo sportinę užduotį pristatė sporto meistrai daugkartiniai čempionai Edis ir Adomas. Sunkiausia penktokams buvo išsirikiuoti pagal ūgį. Paskui buvo būsimų penktokų intelekto patikrinimas. Jie atsakinęjo į užduotis, kurias pateikė didysis mokslininkas Splendid Mykolas. Kai kuriems sekėsi geriau, kai kuriems sunkiau, bet šeštokai nusprendė, kad išbandymų dar negana. Visi nekrikštai buvo suskirstyti į keturias grupes. Kiekvienai grupei buvo paskirta po užduotį. Pirmajai grupei užduotį paskelbė Aurimas, tikras šokio profesionalas, būsimas Jurijus Smoriginas. Jis liepė sušokti baletą pagal garsųjį P. Čaikovskio „Gulbių ežerą". Vaikai turėjo šokti pasipuošę vienkartinėmis sauskelnėmis. Antroji grupė, globojama Holivudo kino žvaigždės Emilijos, ruošėsi suvaidinti sceną iš garsaus meninio filmo „Miegantysis gražuolis". Trečiajai grupei užduotį paskelbė maestro Emilis. Ši grupė turėjo padainuoti dainą pagal laikraštyje esančius žodžius. O ketvirtosios grupės berniukai mergaitėms darė šukuosenas. Šukuosenoms turėjo sugalvoti pavadinimus ir jas pristatyti. Šiems jauniems stilistams patarimus dalino Lukas, Juozuko Statkevičiaus pamaina, ir jo žaviosios asistentės: Kotryna, Justė, Evelina ir Brigita.
Visos komandos užduotis atliko tiesiog puikiai. Visi žavėjomės penktokų išradingumu, aktoriniais, muzikiniais ir meniniais sugebėjimais. Išlaikę visus išbandymus penktokai suklaupę kartojo priesaikos žodžius. Vėliau jiems buvo suteiktas garbingas „Revuonos" pagrindinės mokyklos penktoko vardas ir Povilas kartu su krikšto močia Kristina visiems penktokams ir jų vadovei įteikė pažymėjimus, kaip įrodymus, kad krikštynos buvo tikros, todėl „Revuonoje" nuo šiol mokysis tikri penktokai.