DSCF2933Spalio 17 d. Prienų „Revuonos " pagrindinėje mokykloje vyko netradicinė diena, skirta S. Dariaus ir S. Girėno skrydžio per Atlantą aštuoniasdešimtmečiui paminėti, nes ši mokykla yra S. Dariaus ir S. Girėno vardu pavadintoje gatvėje.

Socialinių mokslų mokytojos: I. Vincekienė, R. Batutienė, S. Kazlauskaitė ir E. Ramanauskienė, iš anksto sukūrė planą, kaip vesti užsiėmimus, kad mokiniams būtų įdomu, kad jie daugiau sužinotų apie garsiausius Lietuvos lakūnus.

Mokiniai namuose rinko informaciją apie S. Darių ir S. Girėną bei jų garsųjį skrydį. Smagu, kad vaikai rado labai daug informacijos apie žymiausius Lietuvos lakūnus: biografijos faktų, su lakūnu gyvenimu susijusių nuotraukų, jų testamentinį palikimą: „Lituanikos" laimėjimas tegul sustiprina jaunųjų Lietuvos sūnų dvasią ir įkvepia naujiems žygiams". Pirmąją pamoką mokiniai iš surinktos informacijos pildė lakūnų S. Dariaus ir S. Girėno vizitines korteles.

Antrąją pamoką visi 5-10 klasių mokiniai kūrė „Lituanikos" modeliukus, karpė, klijavo, spalvino. Čia nepralenkiami buvo penktokai: S. Ferevičius, R. Batutis, M. Janušauskaitė, M. Damynaitė, M. Kalinauskaitė, E. Karalius bei šeštokai: S. M. Didla, P. Damynas, L. Vinkleris, D. Zujus, D. Rasimaitė, E. Jankauskaitė.

Per trečią pamoką vyko susitikimas su Prienų AB „Sportinė aviacija" lakūnu bandytoju Algirdu Barkausku. Lakūnas su didžiausia pagarba pristatė konstruktorius, kūrusius sklandytuvus, kalbėjo apie įvairius sklandytuvų tipus, pasakojo AB „Sportinė aviacija" istoriją bei apie šios bendrovės gaminamų sklandytuvų paplitimą pasaulyje. Mokyklos kompiuterininkas A. Lukoševičius, anksčiau dirbęs šioje įmonėje, demonstravo vaizdo medžiagą. Vaikai uždavė lakūnui daugybę klausimų apie galimybę patiems tapti lakūnais, sklandytuvų tipus, jų kainas, lakūnų tykančius pavojus.

Ketvirtą pamoką žiūrėjome dokumentinį filmą apie garsiausius Lietuvos lakūnus. Jie savo skrydį skyrė ir aukojo Tau, Jaunoji Lietuva. Dabartiniai jaunuoliai prisiminė savo didvyrius ir ateityje galbūt garsins savo darbais Lietuvą.