PA080210Mūsų mokyklos direktorės pavaduotojos ugdymui Rasos Alaburdienės paskatinti dalyvavome tarptautiniame projekte „Vardų siena". Projekte dalyvavo 7a, 7b, 9a ir 9b klasių mokiniai, lankantys kryptingą meninį ugdymą. Mokiniai domėjosi savo vardo reikšme ir kilme, aprašė tai rašiniuose. Buvo nutarta konkursui pristatyti kūrybinius darbus, kuriuose atsispindėtų ši frazė: „Tinginį ir triukšmą palik lauke". Pasirinkdami vieną vardo raidę 7a ir 7b klasės mokiniai ją nutapė ant savo delno vidinės pusės, o 9a ir 9b klasės mokiniai raides nulipdė ją iš molio. Septintokai savo delnuose frazę „užrašė" lietuvių kalba, o anglų kalbos šūkį, panaudodami keramikos techniką, kūrė devintokai. Darbai buvo fotografuojami ir keliami į skaitmeninę laikmeną, formuojant vientisą frazę. Mokinių darbų vadovėmis buvo: lietuvių kalbos mokytoja Vytautė Kurtovienė, anglų kalbos mokytojos Loreta Vainalavičiūtė ir Vidutė Kuzmauskienė, dailės mokytojos Aušra Deltuvienė ir Rasa Uleckienė, informacinių technologijų mokytoja Rasa Alaburdienė.

Vasarą mokinių darbai buvo pristatyti Katare vykusioje tarptautinėje I*EARN konferencijoje.

Mokytojo dienos proga projekto kūrybinių darbų nuotraukos eksponuojamos mūsų mokyklos aktų salėje. Taip pat galite pamatyti svetainėje http://www.vardusiena.lt/

Apie projektą:
Pagrindinė projekto idėja: bendraujant ir bendradarbiaujant su šalies mokyklomis bei kitų šalių jaunimu, susipažinti su skirtingų tautų vardais, jų reikšmėmis, bei jų kilme. Mokiniai susipažįsta su savo vardo kilme ir reikšme;
• Suformuojama mokyklos, klasės ar kitokia dalyvių grupė;
• Iš dalyvių vardų, panaudojus vieną bet kurią raidę, sugalvojama aktuali jaunimo gyvenimui frazė (šūkis) ar žodis (lietuvių kalba arba anglų);
Mokinių (studentų) amžius: 12-18 m.
Numatyti rezultatai / produktai:
Projekto tinklalapyje iš atskirų detalių sujungta skaitmeninė „Vardų siena", apjungianti skirtingų šalių sudarytas frazes, šūkius ar žodžius. Leidinys – knygelė.
Organizatoriai: Lietuvos I*EARN centras. Koordinatoriai: Kaišiadorių rajono Žiežmarių gimnazija.
I*EARN-International Education and Resource Network (TARPTAUTINIS ŠVIETIMO IR IŠTEKLIŲ TINKLAS) - tai didžiausia pasaulyje visuomeninė švietimo organizacija, kurios pagrindinis tikslas -remti projektus, suteikiančius jaunimui galimybes telekomunikacijos priemonių pagalba sutartinai dirbti skirtingose šalyse, sprendžiant aktualias nūdienos problemas ir tuo pačiu keičiant pasaulį.
Lietuvos Centras iEARN veikloje dalyvauja nuo 1995 metų, o nuo 1998 metų yra ir iEARN Asamblėjos narys. Tarptautinės iEARN, įregistruotos Ispanijoje, būstinė yra Callus mieste.

PA080210.JPG PA080211.JPG PA080212.JPG PA090218.JPG PA090219.JPG PA090220.JPG PA090221.JPG PA090222.JPG