Šiu metų gegužės 9 dieną mūsų mokykloje vyko Europos komisijos atstovybės Lietuvoje  organizuotas „Europos egzaminas“ – žinių apie Europos Sąjungą (ES) patikrinimo konkursas.

Europos egzamino“ dalyviai turėjo atsakyti į įvairaus sudėtingumo klausimus, susijusius su ES raida, veikimu, valstybėmis narėmis, politika ir aktualijomis. Dalis klausimų buvo susiję su Europos piliečių teisėmis ir pareigomis (2013-ieji yra Europos piliečių metai) ir artėjančiu Lietuvos pirmininkavimu ES Tarybai.

„Europos egzaminas“ – tai žinių apie Europos Sąjungą (ES) patikrinimo konkursas, kuriame gali dalyvauti visos Lietuvos mokyklos. Pagrindinė projekto dalis – „Europos egzaminas“ – buvo skirta 10–12 klasių moksleiviams, o Europos viktorina – 8–9 klasių mokiniams. Mūsų mokykloje vykdytame projekte dalyvavo dauguma šių klasių moksleivių.

Tarp 10-12 klasių moksleivių daugiausia klausimų atsakė ir daugiausia taškų surinko (60 taškų) 12 klasės moksleivis Povilas Matulevičius, kuris buvo pakviestas dalyvauti antrame konkurso ture. Nedaug nuo jo atsiliko tik 5 taškais mažiau surinkę 12 klasės moksleivė Kamilė Žurauskaitė ir 10 a klasės moksleivis Lukas Krašinskas.

Dešimtokai Karolis Makrickas, Erika Stanevičiūtė, Sandra Labutytė ir Paulius Žioba surinko po 45 taškus.

Iš viktorinoje dalyvavusių 8-9 klasių moksleivių, daugiausia taškų surinko 8 b klasės mokinys Tautvydas Paplauskas (iš 20 galimų surinko 19). Po 18 taškų surinko 8a klasės mokiniai Ugnė Biliūtė ir Mindaugas Keturakis, o 17 taškų surinko 8b klasės moksleivė Monika Kavaliauskaitė.

Vaikams tai buvo nauja, įdomi patirtis, leidusi pasitikrinti savo žinias apie Europos Sąjungą, jos veiklą, panaudoti žinias įgytas pilietinio ugdymo pamokose.