TremtinysPenktadienį, balandžio 5–tąją, Prienų “Revuonos” vidurinės mokyklos dvyliktokai istorijos pamokoje turėjo garbingą svečią, buvusį tremtinį Praną Batutį. P. Batutis pasakojo savo vaikystės prisiminimus, kai būdamas dar vaikas, maždaug 10 metų, su tėvais bei broliais ir seserimi buvo išvežtas į Sibirą, Irkustko sritį. Prisiminimai, kurių būta ir labai liūdnų (pašnekovas net susigraudino pasakodamas apie baimę būti atskirtam nuo tėvelių) ir linksmesnių (pasakojimai apie tai, kaip su draugais ir broliais klausydavosi partizanų pasakojimų, žaisdavo žaidimus, juos vaidindami) sujaudino klausytojus.

Mokiniai klausėsi sukrečiančių istorijų apie partizanus, kuriuos matė ir pažinojo P. Batutis, matęs jų bunkerį, pats jame pabuvojęs, vėliau pats regėjęs sušaudytų partizanų krauju aptaškytas sienas. Vienas iš partizanavusių vyrų buvo jo dėdė, kurio slapyvardis buvo Pavasaris.

Labai sujaudino pasakojimas apie tai, kaip naktį visa jų šeima buvo sukelta ir jai liepta pasiruošti kelionei pas ,,baltąsias meškas”.  Pašnekovas nupasakojo kelionės baisumus, pirmąsias dienas Sibire, kur tekę ir badauti, ir patirti broliuko mirtį, nepakeliamą  šaltį ir ligas.

Vėliau perėjo prie linksmesnių temų, kaip gyvendamas Sibire pradėjo sportuoti, tapo slidininku, ne kartą užėmusiu prizines vietas sporto varžybose. Baigęs pasakojimą, pakvietė visus norinčius apsilankyti jo namuose, kur galėtų parodyti visus savo apdovanojimus bei papasakoti daugiau atsiminimų.

Mokiniai dėkojo buvusiam tremtiniui plojimais ir padėkos žodžiais, kai kurie dar liko pasikalbėti asmeniškai.