DSCF0970_nLietuvoje jau ne pirmi metai vieši kunigas misionierius Hermanas  Šulcas  (salezietis), kuris jau  daugiau nei 30 metų dirba Ruandoje. Kartu su juo atvyko ir jaunų žmonių  iš Ruandos. Keletas jaunuolių apsistojo Prienų rajone, Kupstų šeimoje.

Balandžio 3 dieną trys  merginos iš Ruandos lankėsi Prienų “Revuonos” vidurinėje mokykloje. Viešnias pasitiko anglų kalbos mokytojos L. Vainalavičiūtė ir V. Kuzmauskienė. Merginos dalyvavo anglų kalbos pamokose, prisistatė, atsakė į vaikų klausimus, bandė kartu su vaikais atlikti užduotis.  Žinoma, joms nebuvo labai drąsu svetimoje aplinkoje, kalbos barjeras taip pat trukdė bendrauti, bet 6 klasių mokiniai,  pasitelkę į pagalbą žodynus, sugebėjo išsiaiškinti ne tik viešnių vardus ir iš kur jos atvyko, bet ir išsiklausinėjo, kokių lietuviškų žodžių jos moka, kaip joms patinka Lietuvoje.

Šeštokai Orestas, Ugnė, Karolis  ir Karolina kartu su mokytoja V. Kurtoviene aprodė viešnioms mokyklą, papasakojo apie savo pamokas ir laisvalaikį. Labiausiai merginas sudomino mokyklos muziejus, kur viešnios ne tik apžiūrėjo įvairiausius eksponatus, bet ir pateikė mokiniams klausimų. Smagu, kad vaikai sugebėjo sudominti ir prakalbinti viešnias. Po ekskursijos po mokyklą  mokiniai su viešniomis gėrė arbatą iš lietuviškų žolelių, kurias surinko ir sudžiovino mokytoja R. Sorakienė.

Atsisveikindamos tiek viešnios, tiek jų atvažiavusi pasiimti ponia  Kupstienė negailėjo padėkos žodžių, o mes labai  džiaugiamės galimybe susitikti su žmonėmis iš kitų šalių, praplėsti akiratį  ir patobulinti savo anglų kalbos įgūdžius.

100_0214.JPG 100_0215.JPG 100_0216.JPG DSCF0966.JPG DSCF0967.JPG DSCF0968.JPG DSCF0969.JPG DSCF0970_n.JPG