P9100519Viena iš įdomesnių temų mokantis chemijos 8 klasėje tai - kristalų auginimas.Mokiniams buvo pasiūlytas namų darbas išauginti kristalus. Ne visi mokiniai susidomėjo pasiūlymyu, tačiau tie, kurie pabandė, tikrai nenusivylė.

Kristalas – kietasis kūnas, turintis tvarkingą vidinę struktūrą. Jį sudaro tvarkingai susigrupavusios dalelės: atomai, jonai arba molekulės. Namų sąlygomis galima užauginti  kristalus iš valgomosios druskos arba iš vario sulfato.

Be to, galima užsiauginti nuostabius kristalus, išlankstant vielutę, ant kurios kristalas augs arba paėmus kokią nors formą, kaip padarė 8a klasės mokinys Mindaugas Keturakis. Pvz.: žvaigždutės ar gėlytės forma, tuomet ir kristalas užaugs ne beformis išsipešiojęs, o padarytos formos. Kadangi mokiniai labia kūrybingi, jie taip ir padarė. Kai kurie pasistengė valgomosios druskos tirpalą nuspalvinti burokėlių ar morkų sultimis. Džiaugiuosi darbščiais ir kūrybingais mokiniais. Jų darbeliais galima pasigėrėti pažiūrėjus kitas nuotraukas.

P9100516.JPG P9100518.JPG P9100519.JPG P9100521.JPG