P8310574Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras gruodžio 1-ąją pakvietė visus jaunus ir atsakingus žmones prisijungti prie socialinės kampanijos "Užteks tylėt." organizuojamos flashmob akcijos: susiburti mokyklose, universitetuose ar jaunimo bendruomenėse ir kartu sukelti triukšmą. Akcijos tikslas – paminėti pasaulinę AIDS dieną ir nutraukti tylą, kaustančią ŽIV ir AIDS problemas mūsų visuomenėje.

Kampaniją "Užteks tylėt." remia neformalaus ugdymo tinklu tapęs socialinis projektas "Drąsinkime ateitį", prie kurio yra prisijungusi ir mūsų mokykla. Todėl nedvejodami prisijungėme prie šios iniciatyvos ir surengėme akciją savo mokykloje.

Iš pradžių galvojome kaip galėtume sukelti kuo didesnį triukšmą ir galiausiai nutarėme sprogdinti balionus. Gruodžio 1-ąją dieną po šešių pamokų gausus būrys 5-12 klasių mokinių rinkosi pradinukų foje, pūtė baltos bei raudonos spalvos balionus ir sustoję suformavo kaspiną – simbolinį solidarumo su visais sergančiaisiais ŽIV/AIDS ženklą. Tuomet visi sutartinai tuo pačiu metu simbolinį kaspiną susprogdino, taip sukeldami nemažą triukšmą. Visai tai buvo nufilmuota ir nusiųsta akcijos organizatoriams - Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centrui.

Tikimės, kad ši ir panašios akcijos ar renginiai padės mokiniams būti tolerantiškais sergančiųjų ŽIV/AIDS atžvilgiu. Todėl šių metų akcijos, kaip ir praėjusiais metais organizuotų netradicinių pertraukų metu rengtų AIDS dienai skirtų renginių metu, mūsų mokyklos šūkis buvo: ,,Būk prieš AIDS, bet ne prieš žmogų!“.

P8310571.JPG P8310573.JPG P8310574.JPG P8310575.JPG P8310576.JPG P8310577.JPG P9010578.JPG