4Prienų „Revuonos“ vidurinėje mokykloje praėjusį penktadienį paskutinis skambutis nuaidėjo 32 – ajai abiturientų laidai. Pagrindinis rūpestis dėl šios šventės organizavimo teko vienuoliktokams. Diena prasidėjo staigmenomis. Pirmiausia abiturientai nustebino ir sugraudino savo auklėtoją Aušrą Menkevičienę visu eskortu atvykę į namus. Prie mokyklos abiturientai sutiko auklėtoją, dovanodami įspūdingo dydžio gėlių puokštę, dėkodami už kantrybę ir rūpestį. Sunku buvo nusakyti, ką kiekvienas jautėme. Apie jausmus kalbėjo gėlės, šypsenos ir ne vieno akyse pasislėpusi liūdnai džiugi ašara.

Pirmąją pamoką abiturientams vedė mokinių klubo atstovai. Jie pakvietė prisiminti vaikystę, organizavo įvairius pamėgtus žaidimus. Šventines pamokas vedė lietuvių kalbos, biologijos mokytojos. Daug jaudinančių akimirkų dovanojo mūsų pirmokėliai, išmoningai, drąsiai pasveikinę abiturientus dainelėmis, patikrinę jų žinias ir įteikę pačių gamintas mielas dovanėles.

Didžiausia staigmena – šventinis paradas mokykloje, aidint trimito garsams ir skanduotėms.

Nuaidėjus paskutiniam skambučiui, vedami pirmokėlių abitrientai, mokytojai ir tėveliai susirinko aktų salėje. Skambėjo vienuoliktokų tariami sveikinimo ir atsisveikinimo žodžiai. Mokyklos direktorė Ilona Balčiukynienė sveikindama su didelės atsakomybės, apsisprendimo pradžia, linkėjo būtinai rinktis studijas, o ne žavėjimąsi lengvu trumpalaikiu uždarbiu kur nors svetur. Lietuvių kalbos mokytoja Vita Pikčilingienė perskaitė mokyklos direktorės įsakymą dėl leidimo laikyti brandos egzaminus. Pasirinktus brandos egzaminus leidžiama laikyti visiems 27 – iems dvyliktos klasės mokiniams. Taip pat leidžiama laikyti brandos egzaminus 17 – ai dvyliktos suaugusiųjų klasės mokinių.

Renginio metu pačius gražiausius žodžius abiturientai tarė tėvams ir mokytojams, kurių rūpestis ir globa lydėjo šitiek metų, kurie parodė, kiek daug yra vienas žmogus, kurie pažinti šviesą mokė ir ragino augti.

Abiturientų auklėtoja, sunkiai valdydama emocijas tarė šiltus žodžius, kiekvienam dovanojo simbolinę laimės sagą su senovės baltų raštais ir ženklais, reiškiančiais žmogaus ir gamtos vienybę, atsinaujinimą. Saga – tai prisirišimo, sugrįžimo simbolis. Auklėtoja linkėjo visada sugrįžti prie savo šaknų, savo namų, savo artimųjų, nes tai suteikia jėgų ateičiai.

Palikdami mokyklą 32 – os laidos abiturientai aplankė aptarnaujančio personalo, valgyklos darbuotojas. Yra daug žmonių, kurie nuolat tvarko, valo, verda, bet taip ir neišgirsta „ačiū“. Todėl šiandien abiturientai ištarė nuoširdų „ačiū“ už tai, kad jos tvarkė, virė valgį. Visas moteris sujaudino parodytas jaunų žmonių dėmesys ir dėkingumas.

Palydėdami abiturientus linkime, kad jų troškimai išsiaugintų sparnus, o svajonės išsipildytų.

Prienų „Revuonos“ vidurinės mokyklos abiturientų auklėtoja matematikos mokytoja Aušra Menkevičienė.