Kiekvienais metais po šaltos žiemos išaušta pavasaris, iš šiltųjų kraštų į gimtinę parskrenda paukščiai. O senovėje kiekvieną pavasarį į sužaliavusius laukus gyvuliukus išgindavo piemenukai.

Trumpam sugrįžę į praeitį, piemenėliais „pavirto“ ,,Revuonos‘‘ vidurinės mokyklos 5a klasės mokinukai, drauge su kitais 5-10 klasių moksleiviais gegužės 5 d. susirinkę į liaudišką vakaronę švęsti piemenėlių ir paukštelių sugrįžimą ir laukti artėjančių Sekminių.

Jeigu švęsti, tai švęsti – su žaidimais, muzika, šokiais ir vaišėmis. Piemenėlių paruoštas stalas rodė jų šeimininkių dosnumą. Norėdamos įsiteikti, kad šie geriau jų gyvuliukus ganytų, kad Sekminėms kuo gražiau ir išradingiau karvutes papuoštų, jos nepagailėjo nei sūrių, nei pyragų, nei kitų skanėstų. Nei viena šeimininkė nenorėjo sulaukti piemenėlių keršto ir vietoj žaliuojančių beržų šakelių, jaunų berželių ir gražių vainikų Sekminių dieną ant savo karvučių ragų išvysti sudžiūvusias šakas ar net sausus kelmus. Tada visi pamatytų jų šykštumą. Tačiau šį kartą kerštauti nereikės, nes visos šeimininkės buvo dosnios kaip niekad.

Paruošus stalą, galima ir pasilinksminti, kad apetitas geresnis būtų. Išbėgę į lauką, kurį atstojo aktų salės scena, piemenėliai džiaugėsi grįžtančiais paukščiais, šoko, dainavo ir žaidė. Iš pradžių smagiai pasijuokę iš „drąsuolių“ žvirblių, vaikai prisiminė, kokiomis dienomis į Lietuvą sugrįžta įvairūs paukščiai, kaip čiulba ir ką apie tai byloja senolių išmintis. Apie genį ir pempę  padainavo daineles ir smagiai pašoko. Pamatę paerzino ir sugrįžusį ilgakojį gandrą. Prabilę eilėmis ir paprašę grįžtančių paukštelių atnešti ramybę į kiekvienus namus, laimingi ir išalkę piemenėliai sugrįžo prie gausiai patiekalais nukloto stalo pažiūrėti, kaip ir ką švenčia kiti jų draugai, paklausyti renginio viešnių – liaudies kūrybos atlikėjų konkurso „TRAMTATULIS 2011“ laureačių, dainininkių ir muzikančių Agnės Pilkauskaitės ir Veros Venckūnaitės, atvykusių iš Kazlų Rūdos Rimvydo Žigaičio menų mokyklos, - grojimo ir dainavimo, taip pat muzikos mokytojo Aido Leskausko, šauniai vedusio renginį, ir penktoko Mato Danilevičiaus dueto, bei pasivaišinti. O kai lengvai gauni, nesunku ir su kitais pasidalinti. Šeimininkių vaišių užteko visiems. Geros šventinės nuotaikos apimti dosnūs buvo ir kitų klasių atstovai, kurie taip pat ne mažiau nustebino savo liaudišku išprusimu, išradingais drabužiais, muzikalumu, šmaikštumu ir lietuviškų patiekalų įvairove. Vaikų padedami visi drauge prisiminėme lietuvių liaudies papročius, dainas, šokius, instrumentus, pasakas, žaidimus, tarmiškus žodžius, prietarus ir net burtus.

Kaip kiekvienas renginys, taip ir šis nepraėjo be gražaus mokyklos direktorės Ilonos Balčiukynienės įvertinimo, nuoširdžių palinkėjimų ir padėkų visiems dalyviams.

Ir aš ten buvau, kartu šokau, dainavau ir vaišių ragavau.

Ramunė Danilevičienė