O gal tėvynę reikia visą laiką
Lipdyti ir kurti, kurti ir lipdyti?
Nes jei sustosi tik-jinai ir miršta.
Taip, kurti visą laiką.
Visą laiką lipdyt ir kurti...
Just. Marcinkevičius „Mindaugas“

Šiuos Justino Marcinkevičiaus žodžius apie tėvynę pasakiau prieš keletą metų Prienų visuomenei minint Vasario 16-ąją. Suprasdami, kad sudėję į mūsų trispalvę praeities spalvas, gyvendami šiandien, galime kurti, planuoti ateitį. Jau tapo tradicija, kad prieš Lietuvos Nepriklausomybės paskelbimo dieną mūsų mokyklos mokiniai ir mokytojai įprasmina istoriją praktinėmis-kūrybinėmis pamokomis. Mokyklos koridoriuje eksponuojamas stendas „Lietuvos nepriklausomybės diena“. 5-10 klasių mokiniams pasiūlyta surinkti medžiagą apie 1-2 Nepriklausomybės aktą pasirašiusius signatarus. Atsinešę medžiagą į mokyklą, jie ruošė stendus: piešė, klijavo nuotraukas apie signatarų gyvenimą ir veiklą. Taip pat mokiniai kūrė laiptažodžius, ratažodžius, kryžiažodžius, skirtus Lietuvos nepriklausomybės dienai paminėti. Komisijos atrinkti geriausieji darbai bus įvertinti ir Kovo 11-ąją nugalėtojai bus apdovanoti prizais.

Paruošę stendus, mokiniai susirinko į aktų salę. Renginį vedė šio straipsnelio autorė. Visi pristatė medžiagą. Gražiausiai paruošė stendus 5a, 6b, 7a,7b, 9b ir 10a (naudojo multimediją) klasių mokiniai. Mokyklos direktorė Ilona Balčiukynienė pasveikino mokinius su 93-siomis Lietuvos Nepriklausomybės metinėmis, sakydama, kad į šią dieną valstybė ėjo nuo Lietuvos vardo paminėjimo 1000-mečio, 600-ųjų Žalgirio metinių. Pasidžiaugusi, kad tik mąstydamas ir kurdamas žmogus gyvena pilnavertį gyvenimą, priminė saugoti savo tautos istoriją. Padalijusi aktyviausiems mokiniams lankstinukus „Jogailaičių kelias“, palinkėjo visiems mokiniams kartu su tėvais paminėti šią svarbią dieną. Direktorės pavaduotoja ugdymui Rasa Alaburdienė netradicinių pamokų dalyvius nufotografavo.

P2150001.JPG P2150004.JPG P2150007.JPG P2150008.JPG P2150009.JPG P2150016.JPG P2150021.JPG P2150024.JPG P2180077.JPG