Mes retai susimąstome, kad ne visi žmonės yra tokie laimingi, kad galėtų žiūrėti į žvaigždes kada tik panorėję. Pasirodo, mes, Prienų gyventojai, esame laimingesni už didmiesčių gyventojus, nes galime matyti daug žvaigždžių, jei tik netingime pakelti akių į dangų, juk mums netrukdo didmiesčių šviesos, neleidžančios stebėti dangaus kūnų. Na, o tie „Revuonos" mokiniai, kurie neturi laiko ar noro stebėti dangaus šviesulių, tai galėjo padaryti per „Tyrėjo dieną" gegužės 6 dieną. Mokyklos sporto salėje buvo įrengta laikina „observatorija", kurioje mokiniai, sugulę ant čiužinių, galėjo ne tik pamatyti dangaus skliautą su visais žvaigždynais, kurie matomi mūsų geografinėje platumoje, bet ir pamatyti filmą apie planetas, jų atsiradimą, jų fizinę bei cheminę sudėtį. Sužinojome daug įdomios informacijos apie kosmosą ir galaktikas, žvaigždes ir kometas, išgirdome mokslininkų aiškinimus apie dangaus kūnų tyrinėjimą ir palydovų siuntimą, pasiklausėme samprotavimų apie galimą gyvybę kitose planetose ir kaip mokslininkai jos ieško. Smalsiems ir žingeidiems mokiniams paskaita tikrai buvo naudinga ir informatyvi.

Nuotraukų iš renginio galite rasti: