Žiema, žiema, bėk iš kiemo!
Jei nebėgsi, išvarysim
Su botagais išbaidysim!

P3040014Užgavėnės – žiemos pabaigos šventė. Tai didelė džiaugsmo, juoko, linksmybių, smagių išdaigų diena. Šiais metais Užgavėnės sutapo su Kaziuko muge, kitaip Kaziuko kermošiumi. Nuo ankstyvo ryto Prienų "Revuonos" pagrindinėje mokykloje netilo džiugus persirengėlių šurmulys. Prie durų visus ateinančius sutiko, vaišino šiupiniu ir sveikino Užgavėnių persirengėliai. Pirmą pamoką visi nuo mažiausiųjų priešmokyklinukų iki dešimtokų valgė Užgavėnių blynus, ruošėsi Kaziuko mugei.

Antrąją pamoką priešmokyklinės grupės ir pradinių klasių mokiniams mokyklos aktų salėje vedė šokių mokytoja Gina Kareivaitė ir muzikos mokytoja Ramunė Liutvynskienė. G. Kareivaitė pradinukams rodė skaidres apie Užgavėnes ir pasakojo apie Užgavėnių tradicijas. Vėliau mokiniai kartu su muzikos mokytoja R. Liutvynskiene dainavo Užgavėnių dainas : „Molio Motiejukas", „Čimdžir rimdžir" , „Šalta žiema šalin eina jau pavasaris ateina", „Skrido žvirblis per ulyčią", kartu šokių mokytoja sukosi bendrame šokyje – ratelyje „Žydas". Neapsieita be Užgavėnių šaukinių, grandsfero... Kiekvienos klasės mokiniai buvo apdovanoti padėkomis už gražiausią Užgavėnių kaukę.Trečiąją pamoką aktų salėje 5-10 klasių mokinius į linksmybių sūkurį įtraukė muzikos mokytoja Valė Gustaitienė. Mokiniai dainavo Užgavėnių dainas, šoko Užgavėnių šokius - ratelius. Buvo renkamos gražiausios Užgavėnių kaukės. Ketvirtąją ir penktąją pamokas pirmojo aukšto koridoriuje vyko Kaziuko mugė. Visų klasių stalai stebino prekių gausa. Ir ko čia tik nebuvo: suvenyrų, papuošalų, žvakių, paveikslėlių, margučių, o skanumynų, gardumynų, gali pirštus „apsilaižyti"...

IMG_0283.jpg IMG_0284.jpg IMG_0289.jpg IMG_0293.jpg IMG_0299.jpg IMG_0308.jpg P3040014.JPG