Saulės spinduliai yra trijų tipų: infraraudonieji, matomieji ir ultravioletiniai. Žmogaus organizmą įtakoja jie visi: infraraudonieji turi šiluminį poveikį; matomieji spinduliai - didina galvos smegenų aktyvumą; aktyvina žmogaus psichinę veiklą; stimuliuoja fotochemines reakcijas bei medžiagų apykaitą; keičia hormoninį aktyvumą; ultravioletiniai spinduliai skatina pigmento melanino gamybą; sukelia odos pažeidimus; stimuliuoja vitamino D sintezę; turi kancerogeninį poveikį. Vasaros metu ypač dažnai pasitaiko nudegimai, šiluminis ir saulės smūgis: šilumos smūgis ištinka tuomet, kai kūnas prakaituodamas nepajėgia išgarinti šilumos. Tai pavojinga būklė, kurią sukelia ilgas buvimas karštyje, ypač sportuojant.

Didelė tikimybė patirti šilumos smūgį atsiranda karštomis vasaros dienomis daug judant ir geriant mažai vandens. Šilumos smūgis pasireiškia: padidėjusia kūno temperatūra, galvos skausmu ir svaigimu, paraudusia, karščiuojančia oda, pykinimu, kai kada viduriavimu, troškuliu, nerimu, sutrikusia orientacija, mieguistumu, vangumu, dažnu, stipriu pulsu, netvirta eisena, sąmonės netekimu.

Pirmoji pagalba esant šilumos smūgiui: jei nukentėjusysis turi sąmonę, nuveskite jį į pavėsį, apklokite antklode sudrėkinta šaltu vandeniu, nuolat ją drėkindami. Kai kūno temperatūra sumažės iki 37,5o C, drėgną antklodę pakeiskite sausa, duokite gerti ko nors vėsaus, jei nukentėjusysis be sąmonės, guldykite jį ant šono, vėdinkite ir niekuo negirdykite; vežkite nukentėjusįjį į gydymo įstaigą.

Nekarštą vasaros dieną rekomenduojama išnaudoti saulėtas valandas, kai saulė nėra aktyvi ir „pikta“. Geriausias laikas  - nuo šeštos valandos ryto iki dešimtos - vienuoliktos valandos ir po 14 valandos. Karštą vasaros dieną nuo 10 iki 14 valandos reiktų praleisti mirguliuojančiame pavėsyje (tam puikiai tiktų sodai, pušynai). Rekomenduojamas buvimo kaitrioje saulėje laikas pirmomis dienomis neturėtų viršyti 15 min. – 30 min.nuo tiesioginių saulės spindulių reikia saugoti ne tik labai jautrią veido, kaklo, krūtinės odą, patepant apsauginėmis priemonėmis  bet ir pridengti galvą gerai orą praleidžiančiu audeklu ar šiaudine skrybėle bei dėvint kokybiškus akinius nuo saulės. Akių tinklainė yra labai jautri saulės spinduliams; saulė gali pagreitinti kataraktos ir kitų nemalonių akių ligų atsiradimą. Saulę pamėgę žmonės galėtų suderinti savo pomėgį būti saulėje, žaisdami judrius žaidimus paplūdimyje ar prie kito vandens telkinio. Po ilgoko pasikaitinimo saulėje nerekomenduojama stačia galva pulti į šaltą vandenį – tai skatina odos kraujagyslių išsiplėtimą, sąnarių ligas. Be abejo, jei vandens temperatūra viršija 22 – 25 laipsnius C, ilgiau pasimaudyti, paplaukioti tiesiog būtina ir sveika.