Birželio 5 - ąją visa pasaulio bendruomenė minės pasaulinę aplinkos dieną. Šios dienos tikslas - atkreipti visuomenės dėmesį į globalius gamtosaugos reiškinius, taršos problemą ir skatinti atitinkamų politinių aplinkosauginių sprendimų priėmimą. Tuo tikslu JT paskelbė Pasaulinės aplinkos dienos šūkį: „Mūsų planetai reikia Tavęs!!!”. Į šį šūkį atsiliepė garsus prancūzų menininkas Yann Arthus-Bertrand, daugumai jis žinomas kaip fotografas įamžinantis įstabiausius Žemės kampelius iš paukščio skrydžio, 1999 metais, lygiai prieš dešimt metų, jis išleido fotografijų albumą „ Žemė iš paukščio skrydžio” (La Terre vue du Ciel). Jis pirmasis pasauliui parodė neįtikėtinas Žemės formas bei ryškėjančius klimato kaitos padarinius. Praėjus dešimčiai metų Yann Arthus - Bertrand sukūrė filmą „Namai” („Home”) - tai odė Žemei, mūsų planetai. Filmo autorius šiame kūrinyje apjungė kelis savo darbus - tai fotografo patirtį, gebėjimą pastebėti grožį bei aplinkosaugos aktyvisto, nes išėjus jau minėtam fotografijų albumui Yann Arthus - Bertrand 2005 m. įkūrė nevyriausybinę organizaciją „Goodplanet”, kurios vienas iš tikslų visuomenės įtraukimas į kovą su klimato kaita.

Trumpai apie patį filmą

Tai pasakojimas apie gyvybės Žemėje kilmę, vystymąsi, ekosistemų atsiradimą bei sąsajas tarp įvairių gyvybės formų ir žinoma žmogaus įtaką griaunat per milijonus metų gamtoje atsiradusią darną. Jums gali atrodyti, kad tai dar vienas nuobodus filmas, sakantis koks žmogus yra blogas, kaip mūsų vartojimas daro įtaką klimato kaitai, tačiau šis filmas ypatingas, jis tuo ir išsiskiria iš kitų, kad tai poetiškas pasakojimas, sujaudinsiantis net ir patį didžiausią skeptiką. Filmas tai ne dar vienas „Dicovery” filmukas, tai - Odė Žemei ir tik tikras menininkas kalbantis visiems suprantama, sienas griaunančia meno kalba gali prabilti apie realią tikrovę, apie tikrąjį, besikeičiantį mūsų Namų veidą. Manau, ne vienas tam neliksite abejingas, nes filmo pabaigoje autorius sako, kad būtent MES galime imtis iniciatyvos, būtent MES galime daryti spaudimą savo valdžiai dėl aplinkosaugos problemų, būtent MES galime ir turime spręsti savo likimą, o ne įvairios lobistinės organizacijos norinčios greito pelno ir palankių sprendimų, būtent MES dabar turime suprasti, kad Žemė yra mūsų Namai, ir būtent MES turime imtis priemonių ją išsaugoti. Filmo autorius už šį filmą susilaukė tarptautinio pripažinimo, Jungtinių Tautų Aplinkosaugos programa jį paskelbė geros valios ambasadoriumi, tačiau kartu galvoju, kad kiekvienam iš mūsų nebūtina sukurti po tokį filmą, kad taptume geros valios ambasadoriais. Aš noriu pasakyti tai, kad Žemė yra mūsų visų Namai ir kiekvienas įvertinęs savo galimybes galime prisidėti prie to, kad mūsų Namai būtų išsaugoti tokie, kokie buvo iki mums atsirandant. Raginu, o kartu ir JC In Corpore, kad kiekvienas prisidėtume prie aplinkos švarinimo, pradėkime nuo mažų dalykų, pamatysite tai taps Jūsų kasdieniu įpročiu ir aplinka kurioje gyvenate Jums liks dėkinga, kaip ir Jūs jai liksite dėkingi, kad yra tokia, kokia ir turėtų būti.

Filmas „NAMAI“ („HOME“) arba Odė Žemei

Filmas anglų kalba: