europassStartuoja internetinis žaidimas studijomis ir darbu ES šalyse besidomintiems moksleiviams ir studentams: tai – virtuali kelionė po Europą „Kodas EUROPASS“. Keliaudami žaidėjai pateks į įvairias situacijas, turės atsakyti ir į juokingus, ir į pakankamai keblius klausimus, susijusius su studijų, stažuočių ar darbo galimybėmis.

„Lietuvoje geriausiai žinoma EUROPASS gyvenimo aprašymo forma, tačiau yra dar keturi visoje ES naudojami dokumentai, padedantys standartizuotai ir išsamiai pateikti informaciją apie savo išsilavinimą, profesinį pasirengimą, tarptautinę patirtį, pomėgius ir įgūdžius. Žaidimo forma – ko gero, patraukliausias būdas moksleiviams ir studentams apie tai sužinoti, o svarbiausia – pradėti naudoti šiuos dokumentus praktikoje“, – sakė Lietuvos Švietimo mainų paramos fondo projektų koordinatorius Aurimas Levickas.

Pasak jo, šiandien EUROPASS projektas lietuviams ypač aktualus, nes susidomėjimas studijomis ar stažuotėmis užsienyje – didžiulis. Standartizuoti dokumentai labai palengvina ne tik bendradarbiavimą tarp institucijų skirtingose šalyse, bet ir padidina jais besinaudojančiųjų galimybes aiškiai įvardyti savo kompetencijas.

Be gyvenimo aprašymo ES šalyse taip pat naudojamas EUROPASS kalbų pasas, tarptautinę patirtį liudijantis mobilumo dokumentas, aukštųjų mokyklų išduodamas diplomo priedėlis ir profesinio mokymo įstaigų mokiniams skirtas pažymėjimo priedėlis. Tiesiogiai ir netiesiogiai su jais susiję žaidimo klausimai padeda žaidėjams suprasti, kaip šie dokumentai praverčia praktikoje ir kokiose situacijose jie ypač reikalingi. Rengiant EUROPASS dokumentus, prisidėjo Europos Komisija, Europos Taryba ir UNESCO, jų naudojimą skatina daugelis ES institucijų, įskaitant specialią rekomendaciją išleidusį Europos Parlamentą.

Dalyvauti žaidime „Kodas EUROPASS“ visi norintys galės žaidimo svetainėje www.kodaseuropass.lt, arba socialiniame tinkle „Facebook“. Geriausiems žaidėjams organizatoriai paruošė solidžius apdovanojimus: 1500 Lt, 1000 Lt ir 500 Lt vertės čekius, už kuriuos laimėtojai galės įsigyti bilietus į pasirinktą Europos šalį.

EUROPASS projektas ES šalyse pradėtas įgyvendinti nuo 2005 m. Šį projektą Lietuvoje įgyvendina Švietimo mainų paramos fondas, konsultuojantis ir teikiantis išsamią informaciją, susijusią su EUROPASS ir jo dokumentais.