Viena iš priežasčių, kodėl paaugliams sunku mokytis - tai jodo trūkumas. Kaip ir kitų elementų, taip ir jodo organizmas pats pasigaminti negali. Jo kiekvieną dieną žmogus turi gauti su maistu. Jodas yra naudojamas skydliaukės hormonų sintezei. Šie hormonai  reguliuoja visų organizmo sistemų darbą, visų pirma centrinės nervų sistemos darbą.

Jei trūksta šių hormonų - silpnėja atmintis, blogėja vaizdinis mąstymas, sunku sukaupti dėmesį. Valios neturėjimas, tingėjimas, nuolatinis nuovargis, padidėjęs nervingumas, jautrumas - tai rodo, kad organizme trūksta jodo. Paaugliams jodo reikia daugiau, nes jų žymiai greitesnė medžiagų apykaita. Kiekvienas paauglys kiekvieną dieną turėtų gauti ne mažiau 200 mg jodo per parą visu lytinio brendimo periodu.

Taigi, jodo trūkumas lemia ir intelektualinius žmogaus sugebėjimus. Atlikti tyrimai parodė, jog jodo deficito regionuose gyvenančių žmonių (ypač vaikų) intelekto koeficientas 15-20 proc. žemesnis nei kitų regionų gyventojų.

Svarbiausia, medikų nuomone, jodas į žmogaus organizmą, kaip ir visi būtini mokroelementai, turi patekti natūraliu būdu, t. y. su maisto produktais.  Daugiausia jodo yra jūros žuvyje, menkės kepenyse, jūros kopūstuose ir kt. jūros dumbliuose. Pastaba! Ilgai laikomi arba termiškai apdorojami maisto produktai netenka maždaug 20-60 proc. jodo.