LR Seimo nutarimu 2011 metai paskelbti Laisvės gynimo ir didžiųjų netekčių atminimo metais. Šių įvykių atminimą įamžina ir nacionalinis mokinių konkursas „Lietuvos kovų už laisvę ir netekčių istorija“, kurį organizuoja Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras, LR Švietimo ir mokslo ministerija, VŠĮ kultūros ir švietimo centras Vilniaus mokytojų namai, Vilniaus vidurinė mokykla „Lietuvių namai“ bei Karo prievolės administravimo tarnyba prie KAM.

Konkurse dalyvavo 5-12 klasių mokiniai iš visos Lietuvos ir iš lietuviškų mokyklų užsienyje. Jie rašė rašinius, apybraižas, piešė piešinius, kūrė dainas, filmus, instaliacijas ir kitus meninės išraiškos formų darbus.

2011 metų balandžio 29-30 dienomis vyko konkurso laureatų apdovanojimo renginiai: ekskursijos Lietuvos Respublikos Seime, Genocido aukų muziejuje, Tuskulėnų memorialiniame komplekse, po Vilniaus miestą,  Prezidentūroje, apdovanojimo vakaras su koncertu Vilniaus mokytojų namų Svetainėje. Prienų Revuonos‘‘ vidurinės mokyklos aštuntokė Kornelija Kupstaitė tapo  nacionalinio mokinių konkurso „Lietuvos kovų už laisvę ir netekčių istorija“ laureate, užėmė I-ąją vietą. Pasak mokinės, dar sausio mėnesį pradėjo anglimi piešti darbą, kurį pavadino Kelionė į nežinią‘‘. Piešinyje Kornelija įamžino tremties temą, vežamų į Sibirą vaikų šauksmą. Korneliją  parengė dailės mokytoja Aušra Deltuvienė.  Tai jau 3-ias mokytojos parengtas šio konkurso laureatas. Dalyvaudami konkurse, mokiniai artimiau susipažino su žmonių likimais sudėtingais Lietuvos istorijos laikotarpiais – tremties, partizaninio karo, Lietuvos laisvės gynimu 1991 m. sausį.