IMG 0684Gruodžio 18 dieną 16 kalbos viktorinos dalyvių – lauretų ir kitų gerai pasirodžiusių mokinių – edukacinė išvyka į Lietuvos švietimo istorijos muziejų. Vaikus pasitiko labai maloni ekskursijos vadovė, kuri mus vedėsi per du aukštus, aprodė ekspoziciją, susijusią su Lietuvos švietimo istorija.

Iš gidės mes sužinojome, kad pirmosios mokyklos Lietuvoje atsirado po krikšto įvedimo 1387 metais. Jose mokytis galėjo tik turtingų tėvų vaikai, nes rašymo priemonės buvo labai brangios. Mes bandėme spėlioti, kuo gi mokiniai rašė pirmosiose mokyklose, siūlėme žąsies plunksnas ir molines lenteles, bet pasirodė, kad pirmiausia vaikai rašė ant medinių lentelių, užlietų vašku, naudodami pagaliuką su dviem skirtingais galais – stilių. Vėlaiu, kai mokyklų atsirado daugiau ir atsirado rašalas, žmonės rašydavo žąsies plunksnomis, o rašalo perteklių džiovino pelenais. Dar vėlaiu atsirado metalinės plunksnos ir plunksnakočiai.

Pamatėme tarpukario laikų klasę, galėjome pasėdėti tų laikų suoluose, pamatyti pamokose naudojamas vaizdines priemones ir net pasitikrinti regėjimą. Baigus pasakoti, ekskursijos vadovė mus pakvietė į edukacinę klasę ir pasiūlė ką nors parašyti plunksna ant popieriaus lapo, kreidiniu pieštuku ant medinės lentelės ar specialiu rėžtuku rašyti ant vaškinės lentelės. Ekskursija į muziejų buvo įdomi ir naudinga.

IMG_0659.JPG IMG_0668.JPG IMG_0672.JPG IMG_0674.JPG IMG_0675.JPG IMG_0682.JPG IMG_0684.JPG