DSCF3736Šiandien 8ab klasių mokiniai susirinko į netradicinę matematikos pamoką „Aerodinamikos dėsnių panaudojimas kuriant multikopterius", kurią pravedė VDU dėstytojas. Aktų salėje aštuntokus pasitiko radijo bangomis valdomas skraidantis lėktuvėlis, keletą minučių stebino savo atliekamais manevrais.

Dėstytojas, kurio hobi yra skraidančių aparatų, valdomų radijo bangomis, konstravimas, aiškino kokių tipų būna multikopteriai, kaip jie konstruojami, kokios yra jų panaudojimo sritys. Pademonstruotas 4 propelerių multikopteris ir jo valdymo ypatumai. Vaikai domėjosi jo techninėmis galimybėmis: kaip toli jis gali nuskristi, kaip aukštai gali pakilti, ar ilgai tenka mokytis jį valdyti.

Sužinoję, kad vyksta multikopterių varžybos, vaikai domėjosi ar neįvyksta avarijų, susidūrimų ore, ar varžybų dalyviai su savo valdymo aparatūra vienas kitam nesukelia trikdžių. Į visus rūpimus klausimus vaikams buvo įdomiai ir išsamiai atsakyta, bei pademonstruotas vienas avarinis nusileidimas. Pademonstruotas ir kitas, dar nebaigtas konstruoti, turintis daugiau propelerių, multikopteris. Viena iš multikopterio pritaikymo sričių – fotografavimas ir filmavimas objektų, esančių žemėje. Turėjome galimybę ekrane išvysti Kauno miesto aerofotonuotraukas. Net skambutis į pertrauką iškart neišviliojo vaikų iš salės. Dėkojame dėstytojui už įdomią pamoką, praplėtusią mokinių akiratį ir praįvairinusią mokyklinį gyvenimą.