kuriame-lietuvos-ateitiDSCF3730Aerodinamikos dėsnių panaudojimas kuriant multikopterius.

VDU dėstytojas Antanas Urnikis vaikams pasakojo apie multikopterių kūrimą, veikimo principus ir jų panaudojimą. Trumpai paaiškinęs multikopterių veikimo principus mokslininkas pademonstravo, kaip jie pakyla, juda, kur galima primontuoti kamerasir papasakojo, kokiems tikslams jie naudojami.

Pasirodo, kad multikopteria dažnai naudojami filmuojant objektus iš viršaus, kur žmogui sunku prieiti, pavyzdžiui gaisro vietoje ar kur nors po tiltu. Tokie filmuoti reportažai naudojami ne tik žinių reportažuose, bet net ir kuriant filmus. Taip pat multikopteriai naudojami teritorijos žvalgymui iš oro ir fotografavimui, nedidelio daikto (pvz. šviesos šaltinio) pakėlimui į orą. Pakėlus į orą keletą multikopterių si šviesos šalltiniais galima sukurti šviesų ir muzikos šou, kai kiekvienas aparatas juda tam tikra trajektorija ir tam tikru greičiu, sukurdami erdvėje paveikslus iš šviesų. Žinoma, kad paruoštum tokį projektą, reikia labai daug dirbti, panaudoti daug programų, ir visas multikopterių valdymas vyksta kompiuteriu, kadangi būtų neįmanoma viską taip suderinti vien žmonių pastangomis. Pamokos pabaigoje mokiniai galėjo iš arčiau apžiūrėti įvairius multikopterių modelius, juos paliesti, užduoti lektoriui klausimus.

SAM 0861Chemija pradinių klasių mokiniams

Chemijos mokytoja Dalia Skučienė vedė pamokas 3b ir 4 klasės mokiniams. Pamokos tikslas – supažindinti mokinius su cheminėmis medžiagomis ir parodyti, kaip jos reaguoja viena su kita. Mokytoja naudojo įvairius buteliukus, pilstė skysčius, degino medžiagas ir atrodė kaip tikra burtininkė, gebanti pakeisti skysčio spalvą arba deginti skudurą, sudrėkintą degiuoju skysčiu ir ...jo visiškai neapdeginti. Viskas atrodė keistai ir paslaptingai, vienas ketvirtokas sakė, kad mokytoja galėtų bent pasakyti, ką ji ten pila. Tiesą sakant, medžiagų pavadinimai pradinukams pasirodė per daug sudėtigi, užtat limonado gaminimo procesas įtraukė visus.

SAM 0858Gamta pradinių klasių mokiniams

Fizikos mokytoja Zita Ferevičienė naudodama įvairias figūras ir kaladėles, pirmokus mokė žaisti įvairius žaidimus ir parodė, kad galima žaisti ne tik su įprastais žaislais, bet patiems galima susigalvoti įdomesnių žaidimo variantų, varžytis tarpusavyje, lenktyniauti ir kartu mokytis.

1385546759346Darbas su grafine planšete

Šiandien grafinę planšetę mokėsi įvaldyti penktokai. Kadangi jie turi daugiau patirties dirbdami su piešimo programomis, jiems gana gerai sekėsi dirbti ir su grafine planšete: piešiniai atsirado greitai, buvo spalvingi ir įdomūs.

SAM 0845Technologijų pamokos pradinių klasių mokiniams

Technologijų mokytoja Vilma Glaveckienė vedė pamokas pradinių klasių mokiniams, kurių metu vaikai mokėsi daryti darbelius iš popieriaus naudodami įvairias technikas ir medžiagas. 1b klasės mokiniai darė kalėdinį atviruką, kurį piuošė iš popieriaus iškirpta kelių dalių eglutė su šventine kepuraite, 2b klasės mokiniai iš kartono ir spalvoto popierius darė ežiuką tarp grybų, o trečių klasių mokiniai kūrė kalėdinį atviruką ir gėlę. Vaikai dirbo susikaupę, derino spalvas, karpė, klijavo. Mokytojos taip pat dirbo išsijuosę; tiek technologijų mokytoja, tiek pradinukų mokytojos padėjo vaikams kirpti, matuoti, išdėstyti figūrėles ir jas suklijuoti. Darbo daug, bet rezultatai geri – visi vaikai turėjo ką parodyti pamokos pabaigoje.