Pamoką vedė biomedicinos mokslų daktaras Žydrūnas Preikša iš Aleksandro Stulginskio universiteto. Jis šeštokams papaskojo apie naujausių technologijų taikymą gyvosios gamtos tyrimuose. Mokiniai buvo supažindinti su kai kuriais gyvūnais, paukščiais bei jų stebėjimu. Mokslininkas papasakojo apie šikšnosparnį, kuris sutinkamas ir mūsų kraštuose. Šikšnosparniai (lot.Chiroptera) – vienas iš gausiausių žinduolių būrių. Tai vieninteliai žinduoliai, kurie prisitaikę aktyviai skraidyti. Šikšnosparniai – naktiniai gyvūnai. Dieną ilsisi pakibę galva žemyn. Daugumai akys neturi reikšmės, tačiau klausa labai tobula. Tamsoje orientuojasi skleisdami ultragarsą ir ausimis gaudydami grįžtantį aidą. Lietuvoje žinoma apie 15 rūšių šikšnosparnių.

Mokslininkas mokiniams papasakojo kaip migruoja paukščiai. Tai natūralus, gamtinių priežasčių sąlygotas didelės dalies paukščių skridimas į šiltesnius kraštus rudenį ir sugrįžimas pavasarį. Mokiniams buvo įdomu pamatyti kaip toli nukeliauja paukščiai. Prietaisų pagalba stebint migraciją, galima numatyti paukščių poilsio vietas bei jiems iškylančius pavojus.
Taip pat buvo pristatyta svetainė www.miske.lt,kur galima pamatyti filmuojamą medžiagą paukščių bei gyvūnų gyvenamose teritorijose