20221215 112208Gruodžio mėnesio pabaigoje Specialiojo ugdymo skyriaus mokiniai ir mokytojos sėkmingai užbaigė Vilniaus universiteto organizuotą ekologijos projektą „Prasmingas atvirasis mokymas: mokyklos ir bendruomenės sąveika“ (MOST). SUS bendruomenės pasirinkta tema – vandens taupymas. Projekto, kurį pavadinome „Keičiu įpročius – taupau vandenį!“, laikotarpiu bendram taupymo „virusui“ apjungėme visą bendruomenę: mokinius ir mokytojus, bendrabučio auklėtojas ir budėtojas, mokytojų padėjėjas, valytojas ir vairuotojus. Organizavome bendruomenės susitikimus, kurių metu pasiskirstėme veiklas: 2 savaites stebėjome vandens naudojimo įpročius virtuvėje, WC, dušuose ir prausyklose. Stebėjimo metu išsiaiškinome didžiausius „vandens vagis“, priėmėme taupymo sprendimus ir vieną mėnesį mokėmės naujų vandens taupymo įpročių: indus plauname užkimštoje kriauklėje, maudomės tik po dušu, dantis valydami naudojamės stikline, tinkamai naudojame WC vandens nuleidimo sistemą („mažam reikalui” – mažas mygtukas), skalbyklę jungiame tik tada, kai ji būna pilna ir kt.