DSC 31992013 m. žiemą, dar sniegui nenutirpus, Specialiojo ugdymo skyriuje prasidėjo projektas „Svajonė žaisti". Tai akcija, kurios tikslas – neįgaliesiems vaikams suteikti galimybę ne tik turėti vietą kur žaisti, bet ir žaisti saugiai. Šiandien jau panašu, kad ši svajonė išsipildys.

Prieš metus, specialiųjų poreikių turintys vaikai persikėlė į renovuotas Prienų jaunimo mokyklos patalpas. Vaikai ir jų tėveliai džiaugėsi gražiomis, šviesiomis patalpomis. Trūko tik vieno dalyko – vietos žaidimams lauke. Šalia mokyklos esanti aikštelė nuolatos buvo pilna automobilių. Vaikams ne tik nebuvo vietos žaisti, sportuoti, bet buvo pavojinga ir eiti į „Revuonos", dabar jau pagrindinės, mokyklos valgyklą, sporto salę, užsiėmimus lauke. Prie pat aikštelės esantis įėjimas į mokyklą dažnai būdavo užstatytas automobiliais, pro juo sunkiai, o kartais ir išvis neįvažiuodavo mokinius atveždavęs mokyklinis autobusiukas. Pavasarį, Prienų rajono savivaldybės Saugaus eismo komisijoje buvo priimtas sprendimas uždrausti automobilių eismą ir parkavimą aikštelėje. 2012-2013 mokslo metams besibaigiant direktorės Ilonos Balčiukynienės pastangų dėka aikštelę ir aptvėrė. Mokiniai atostogų išėjo saugiai, jau per tuščią aikštelę. Automobilių patraukimas iš aikštelės – tik mažas lašelis to, kas yra suplanuota padovanoti specialiojo ugdymo skyriaus vaikams.
Šios aikštelės problema, dar žiemą pasiekė ir lyderių grupę iš Vilniaus, kurie išsikėlė sau tikslą – šioje, žvyro aikštelėje įrengti žaidimų ir sporto aikštelę. Planuose – krepšinio aikštelė, krepšinio stovai, suoliukai. Organizuotomis įvairiomis akcijomis – koncertu, aukcionais, parama mokyklos sąskaitą pasiekė nepilnai 11 tūkst. Lt.
2013 m spalio mėnesį VĮ „Kauno regiono keliai" Prienų kelių tarnyba pradėjo aikštelės statybos darbus. Praėjusią savaitę sutvirtinę ir išlyginę gruntą, šią savaitę kelininkai jau paklojo ir asfaltą. Lapkričio mėnesį jau tikimės turėti ir krepšinio stovą. Darbai vyksta dideliu greičiu, o visą projektą planuojame pabaigti iki 2014 m. birželio 1 d.
Surinktų lėšų trūkumą kompensuoja atsirandantys vis nauji geros valios amatininkai, žmonės ir verslininkai. Tarpininkaujant Prienų rajono savivaldybės tarybos nariui Kastyčiui Tarasevičiui, Specialiojo ugdymo skyrių pasiekė Prienų drožėjų pagamintas suoliukas. Vienas iš medelynų padovanos medelius aikštelės apsodinimui. Vieno iš rėmėjų - UAB "Girteka logistics" dėka gautas žaidimų namelis, kuris ypač reikalingas skyriaus vaikams, treniruoklis, metodinės priemonės. Pavasarį kiemelis bus apsodintas medeliais, ketinama įrengti čiuožyklą ir sūpynes vaikams.
Nors iki pilno „Svajonės žaisti" išsipildymo dar šiek tiek trūksta ir lėšų ir laiko, tačiau galima pasidžiaugti, kad gerų žmonių tikrai netrūksta. Netrūksta ir suprantančių ko vaikams reikia. Suprantančių, kad svajonė – turi išsipildyti.

DSC_3199.JPG DSC_3200.JPG DSC_3205.JPG DSC_3268.JPG IMG_7014.JPG