20190412 122004Jau nuo praeitų mokslo metų Prienų „Revuonos“ pagrindinės mokyklos Specialiojo ugdymo skyriaus mokiniai, kartu su dar penkiomis Kauno apskrities savivaldybių mokyklomis, dalyvauja respublikinio projekto „Augu ir kuriu Lietuvai“ veiklose.
Praeitų mokslo metų birželio mėnesį bendram tikslui vieningai susitelkė visi Specialiojo skyriaus mokiniai ir mokytojai – iš įvairių pievų, darželių, sodybų, upelių pakrančių rinkome žoleles, rišome jas į pundelius, džiovinome. Sudžiovintus ir verbos pynimui paruoštus augalus spalio mėnesį nugabenome į Kauno specialiąją mokyklą. Likus kelioms dienoms iki Šv. Verbų sekmadienio vykome į šią mokyklą rišti verbą ir fiksuoti rekordą. Specialiojo ugdymo skyriaus mokiniai, vadovaujami mokytojos Vidos Petrulionienės ir padėjėjos Aldonos Jaškauskienės, susipažinę su verbos rišimo technologija, komponavo žolynėlius, rišo pačių sudėliotas kompozicijas, derino paskutinius verbos puošimo akcentus. Baigę darbą, mokiniai grožėjosi nuostabiu kūriniu, įvairiais būdais matavo verbos - rekordininkės ilgį, spėliojo, kaip tokią vėjuotą dieną verbą reikės pastatyti.

received 156533005287951Antrasis projekto dalyvių susitikimas vyko Kauno specialiojoje mokykloje. Su vasarą surinktais ir išdžiovintais žolynais išvyko pilnas autobusiukas 1-4l, 5-7s, 8-10l ir SĮU 3 m. klasių mokinių. Šeimininkai svetingai sutiko mokinius iš penkių savivaldybių, kuriuos skirtingų regionų amatininkai mokė savo krašto senovės amatų. Meistrai kartu su daugiau kaip šimtu mokinių žiedė puodynes, pynė iš vytelių, lankstė iš popieriaus, mokėsi drožinėti iš medžio ir pasigaminti įvairių papuošalų.

received 156533005287951Mokyklos Specialiojo ugdymo skyriaus mokiniais šiais metais dalyvauja respublikiniame projekte „Augu ir kuriu Lietuvai“. Projektą organizuoja Kauno specialioji mokykla, finansuoja Švietimo ir mokslo ministerija. Pirmasis projekto dalyvių susitikimas vyko Lietuvos liaudies buities muziejuje Rumšiškėse, kur dalyvavo mokiniai iš 5 skirtingų savivaldybių.
Edukacinio užsiėmimo metu mūsų mokyklos mokiniai kepė bulvines bandas ant kopūsto lapo. Tai tradicinis dzūkiškas patiekalas, kurio nė vienas mūsų mokinys iki šiol nebuvo ragavęs.