img 20170922 202830Rugsėjo 22 d. 20 val. Prienų Nemuno kilpų regioninins parkas kvietė švęsti Baltų vienybės šventę. Vienybė padėjo išlikti ir išgyventi tūkstantmetę istoriją baltų tautoms. Nepaisant valstybes skiriančių ribų, po pasaulį pasklidusius baltų palikuonis vienija ši istorija, protėvių paveldėta pasaulėžiūra, gyvi papročiai.
Mūsų mokyklos 8 klasės mokiniai Agnė Stravinskaitė ir Danielius Aldakauskas kartu su mokytojomis Aušra Deltuviene ir Vytaute Kurtoviene atsiliepė į kvietimą dalyvauti Baltų vienybės šventėje. Mokiniai, padedami dailės mokytojos Aušros Deltuvienės, iš šiaudų pagamino baltų simbolinius žirgelius – vaisingumo, derlingumo ženklą. Šventėje klausėmės istorijos apie baltų gentis, jų vienybę, meilę savo žemei, grožėjomės baltų rūbais, klausėmės lietuvių liaudies dainų, visi kartu šokome liaudiškus šokius.

Šventės kulminacija – baltų ženklų deginimas. Ugnis – lyg ženklas, kad esame. Ugnies sąšauka tarp piliakalnių kvietė baltų gentis vienytis – ginti savo savastį, žemes, gyvenimo būdą. Vakaro rimtis, žvaigždėtas dangus, šventos ugnies liepsna užbūrė mus, išnyko laiko riba, pajutome tą mūsų protėvių gyvastį.