Įspėjimai

JFolder: :files: Path is not a folder. Path: [ROOT]/images/MM-2015-2016/2015-jaunimas-kaunei

IMG 20151202 103351 1Gruodžio 2 dienos saulėtą ir giedrą, žiemos rytą 6, 7j ir 8 j klasių mokiniai ir jų auklėtojos Rasa Uleckienė ir Tatjana Mačiulienė vyko į Kauno mieste esantį Lietuvos medicinos ir farmacijos istorijos muziejų. Šiame muziejuje eksponuojami Lietuvos ligoninių, vaistinių ir farmacijos įmonių įrengimai ir baldai, medicinos prietaisai, dokumentai, medikų ir farmacininkų asmeniniai daiktai. Mokiniai su dideliu susidomėjimu klausėsi ilgametės muziejaus gidės papasakojimo apie Lietuvos medicinos raidą Lietuvoje iki XVIII a. Apžiūrėjo eksponuojamus instrumentus bei dokumentinę medžiagą, atspindinčią barzdaskučių-chirurgų ir pirmųjų medicinos daktarų veiklą, atkurtos špitolės (dabartinės ligoninės pirmtakės) fragmentus, vaistingųjų medžiagų („Materia medica") kolekciją, indus su žaliavomis iš J. Mušinskio įsteigto muziejaus, veikusio 1921-1939 m. Vilniaus Stepono Batoro universitete, Sibiro liaudies medicinos ekspoziciją, eksponuojamus nencų tautos šamanų daiktus, Lietuvių liaudies medicinos fragmentus.

Apsilankę muziejuje grožėjomės pagrindine Kauno miesto eglute, kuri tradiciškai puošiama Rotušės aikštėje. Kaip ir kiekvienais metais, eglutę kūrė menininė Jolanta Šmidtienė su gausia savanorių komanda. Stilius – vintažinis, paslaptingas. Mokinai džiugiai išbandė išmanios eglutės privalumus: sudainavus į mikrofoną imdavo šokti balerina- eglės žaisliukas, pasisupus ant medinio žirgelio, supėsi žirgas-žaislas ir t. t. Taip pat galima buvo įeiti į eglutės vidų ir suktis užsėdus ant karuselės. Sukantis karusele čiulbėjo paukščiai. Šiemet pasirinkta eglės kūrimo vaikystės pasakos tema sugrąžino mokinius į nerūpestingą vaikystės pasaulį.
Sugrįžę į mokyklą mokiniai džiaugėsi naudingai praleidę laiką, įgiję naujų žinių ir įspūdžių.