020Šių metų rugsėjo 9 d. Prienų „Revuonos" pagrindinės mokyklos specialiojo ugdymo skyriaus 5-10 klasių mokiniai, lydimi mokytojos Vidos Petrulionienės ir padėjėjos Kristinos Avižienienės,dalyvavo netradicinėje aplinkoje organizuotoje technologijų pamokoje „Konditerijos gaminių gamyba". Pamoka vyko Janinos Bublienės vadovaujamoje konditerijos gaminių gamybos ir prekybos įmonėje „Trupinys". Gamybos ceche mokinius maloniai pasitiko įmonės konditerės. Jos supažindinosu įrengimais, produktais, higienos reikalavimais, taip pat su gaminamų gaminių įvairove- pyragais, sausainiais, pyragėliais, ant lentynų pūpsinčiais „nuogais" biskvitais, kurie konditerių rankų pagalba tampa gražiausiais tortais.

Mokiniams labai patiko stebėti, kaip maišo tešlą aukštos kokybės nerūdijančio plieno maišyklė – plaktuvas su nuimamu maišymo kubilu ir apsauginėmis grotelėmis, įspūdį palikoautomatiškai valdomos didžiulės kepimo krosnys. Pamokos metu mokiniai turėjo puikią galimybę pabūti tikrais konditeriais- padedami cecho darbuotojų jie dėjo kremą į konditerinius maišelius, formavo ant pyragaičių įvairius papuošimus, pjaustė su specialiu ratuku sausainius,kočiojo tešlą.Pamokos pabaigoje mokinių laukė didžiausia staigmena- konditerės padovanojo vaikams jų pačių pagamintus pyragėlius ir sausainius, kuriuos vaikai, grįžę į klasę, labai skaniai suvalgė.

Dėkojame UAB „Trupinys" vadovei Janinai Bublienei už suteiktą galimybę organizuoti technologijų pamoką netradicinėje aplinkoje ir tokiu būdu susipažinti su miltinių konditerijos gaminių gamyba bei kūrybišku jų apipavidalinimu.Galbūt kai kuriems mokiniams ši pamoka taps profesinio kelio pradžia.

020.jpg 021.jpg 026.jpg