P4240858Prienų Revuonos vid. mokyklos Specialiojo ugdymo skyriaus mokiniai, lydimi auklėtojų Ž. Vabuolienės ir V. Kirkliauskienės, lankėsi Prienų priešgaisrinėje gelbėjimo tarnyboje. Mus maloniai sutiko Prienų PGT VPPP inspektorė Lina Damukaitienė. Pasakojimą pradėjo nuo dispečerinės. Tai vieta, kur priimami skambučiai apie įvairias nelaimes. Prie pulto nuolat budi žmogus. Ugniagesiai gelbėtojai turi virtuvę ir miegamąjį. Jų darbo trukmė 24h, todėl tenka pasirūpinti maistu, pailsėti, pasportuoti. Žinoma, tik tuomet, jeigu nebūna iškvietimų. Dirba keturios pamainos po 7 žmones. Ugniagesys gelbėtojas K. Matusevičius pademonstravo aprangą, kuria apsirengus vykstama į nelaimės vietas. Berniukams labai patiko šalmas. K. Matusevičius parodė, kaip reikia apsirengti ir tai padaryti per 45s, o susiruošti išvykti per 1 min.

Ugniagesys gelbėtojas M. Padelskas parodė naujausią gelbėjimo techniką. Tai didžiulis sunkiasvoris automobilis su įvairiausia įranga. Šioje transporto priemonėje yra cisterna vandeniui, įranga jam pompuoti, didžiulės sunkios žirklės, metalo pjovimo aparatas, kirviai, kastuvai ir kiti reikmenys. Gelbėtojas M. Padelskas papasakojo apie sunkią, bet labai reikalingą profesiją. Sužinojome, kad gelbėtojai vyksta ne tik gaisro atvėju, bet ir į kitokius nelaimingus atsitikimus. Tenka žmones vaduoti iš avarijų vietų, pjaustyti automobilius, išlaisvinti nukentėjusiuosius.

Na, o kai gelbėtojas M. Padelskas pasiūlė įlipti į gelbėjimo automobilį – visi mokinai neteko amo. Su įjungta sirena visi išvažiavo į kiemą. Atsisveikinant ugniagesiai gelbėtojai mums palinkėjo, kad kuo rečiau reikėtų naudoti numerį 112, o mes jiems linkėjome geros sveikatos ir ištvermės. Grįžome su dovanomis – lankstinukais apie gelbėtojų darbą. Juos padalinsime mokiniams, kurie neturėjo galimybės dalyvauti šioje išvykoje.

P4240838.JPG P4240848.JPG P4240856.JPG P4240858.JPG